Чудова новина, перший крок назустріч толерантному ставленню до віруючих інших конфесій. Або ще один реверанс Євросоюзу, де офіційне Різдво одне – і саме 25-го грудня.

Читайте також: Вихідний 25 грудня на Різдво: Парубій пояснив, чому це важливо в Україні

Так, 2-е травня тепер не буде вихідним днем, та я впевнена, що заради виїздів на картоплю, роботодавці підуть на компроміс і "віддадуть" підлеглим це 2-ге травня. Або скажуть, що картоплю можна саджати і 25-го грудня. Виросте чи ні – інша справа, саджати точно дозволяється.

І от що ми маємо: на носі зимові свята. 19 грудня прийде Святий Миколай розкладати під подушки цукерки. 25-го католики святкуватимуть Різдво. 1 січня всі водимимуть хороводи навколо ялинки і радітимуть приходу Нового Року. 2018-го. Від Різдва Христового. А хто принесе дітям подарунки? Святий Миколай! Бо декомунізований Дід Мороз пішов на пенсію, тому Миколаю доведеться працювати в дві зміни. А 7-го січня радітимуть народженню Ісуса Христа православні. Закінчить святковий марафон Старий Новий рік. Тут уже я не впевнена, чи прийде Святий Миколай. Може, звісно, та я б на його місці вимагала преміальних.

Будь-яке свято – це добре, привід розслабитися, поїсти-випити, виспатися. Але чи справедливі наші свята? У статті 35 Конституції України вказано, що "церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави". Чому тоді релігійні свята у світській державі є офіційними вихідними? Я про великі православні свята, а віднедавна ще й католицьке Різдво. Ну ок, християн в Україні багато, їм зробили добро. Але у католиків, між іншим, теж є й інші великі свята. Чи є в планах зробити і їх вихідними?

А як щодо віруючих інших релігій? На Шрі-Ланці, наприклад, в цьому плані все чітко: всі свята вcіх релігій острова є вихідними. Плюс вихідні роблять і на повний місяць. Загалом ланкійці 300 днів на рік щось святкують. Їм, з першістю ВВП на душу населення серед країн Південної Азії, такий графік проблем не додає.

Україна такими успіхами похвалитися не може. Я бачу два варіанти, обидва категоричні, але справедливі. Перший – залишити вихідними тільки державні свята. Другий – зробити святковими великі свята й інших релігій. Он, Ханука скоро. І повний місяць, до речі. Але обидва варіанти звучать ультимативно.

І є вихід. Свята лишити тільки державні, але дати можливість кожному обирати собі ще кілька. Припустимо, ви вірите у Літаючого Макаронного Монстра. Приходите влаштовуватися на роботу і заповнюєте важливу анкету, де вказуєте два великих свята своєї релігії, які ви не можете не святкувати. І роботодавець фіксує ці дати як ваші особисті офіційні вихідні. За такою схемою всім має бути ок, але ж є агностики та атеїсти. Їм теж можна запропонувати щось посвяткувати – День поцілунків, приміром. Або власний День народження.

А поки моя пропозиція не прийнята, будемо святкувати по два Різдва і дякувати Святому Миколаєві за понаднормові.

Читайте також: Кожен день – свято: як соцмережі відреагували на вихідний 25 грудня