І в першу чергу, це вилилося у несприйняття корупції, бажання різкого покращення рівня життя та повне небажання залишатися об'єктом впливу Російської Федерації. Напротивагу своєму народу вітчизняні політики – минулі та прийдешні, демонстрували зовсім протилежне, а саме: потуги будь-якої ціною зберегти існуючий лад.

Читайте також: Порошенко пояснив, хто з українців не зможе скористатись безвізом

Для більшості Європа досі залишається лише уявним образом. Статистика говорить сама за себе – більше 70% ніколи не виїжджали закордон. А за останні роки ми вже навіть звикли іронізувати з приводу обіцянок істеблішменту, які пророкували якнайшвидше відкриття західними колегами туристичного кордону для українських громадян. Але все ж таки ЄС стримав обіцянку, і після затвердження Радою міністрів та проходження усіх необхідних процедур Україна нарешті дочекалася. 11 червня 2017 року договір запрацює.

Звісно, зараз на кожному кроці можна почути скептиків, що безвіз недоречний, про відсутність грошей, війну та інші дійсно важливі чинники. Але розглядаючи цей факт, правильніше буде оцінювати перспективу, а ніж жалітися на тяжке сьогодення. Зрозуміло, що через тяжкий фінансовий стан українці в більшості своїй поки не спроможні дозволити собі вихідні в Брюсселі чи Римі, і це є реальною проблемою. Вихід з економічної кризи беззаперечно має бути пріоритетним напрямком роботи керівників держави.

В той же час, необхідно оцінити і символізм події. Тепер, після багаторічного життя за залізною завісою кожен з нас ментально став ближчий до сучасного і прогресивного суспільства. Можливо, дехто цього одразу не відчує, але такі перемоги, як і все більш глибока інтеграція з Заходом, обов'язково позитивно вплине на всі сфери життя в середині нашої країни.

Уявімо, наприклад, як після подорожі до Данії українець, побачивши припарковані велосипеди біля місцевого парламенту, почне сприймати ту розкіш, яка поки є нормою для наших депутатів?

Читайте також: Не безвізом єдиним: Клімкін назвав наступну ціль України

І так само в багато чому іншому. Обмінюватися досвідом, відкривати нові горизонти, запозичувати все найефективніше та краще для себе – можливість, яка стала доступна кожному. Тепер, після відвідин українцем Чехії чи Німеччини, тут, на Батьківщині, черговий політик не купить його голос на виборах за гречку, бо в образі людини вже буде розуміння того, як саме влада повинна працювати на благо своїх громадян. Теж саме і в економіці, молоді стартапери отримають можливість без перешкод зустрічатися зі західними інвесторами в зручний час. Вітчизняні підприємці стануть ближче до нових технологій. А звичайні туристи оцінять архітектуру та комфорт європейських міст. Дізнавшись, як все працює закордоном, звичайним українцям буде легше знайти себе в житті та реалізовувати свої можливості в контексті сучасних вимог.

Світ глобальний, а ми – українці – стаємо його невід'ємною частиною.

Читайте також: Безвізові поїздки: де жити і як забронювати помешкання