1. Плаваючий валютний курс

Берете валютний кредит чи будуєте інші плани пов’язані з іноземною валютою – ви і тільки ви несете валютні ризики. За таких умови ми позбудемось "регулярної смерті" банківської системи після кожної валютної стряски, а значить і ріст наш буде більш стійким.

2. Збалансований бюджет

Жалко усіх, і пенсіонерів, і бідних, і освітян, і медиків, але ця жалість виливається в черговий друк гривні для покриття дефіциту, а це знову ж таки девальвація та ріст боргів. А тому надмірна доброта та м’якість у витрачанні громадських коштів має свою страшну ціну у вигляді дефолтів та ще більшого зубожіння тих, для кого друкувались додаткові мільярди гривень.

3. Мінімізація функцій держави

Щоб економіка росла потрібно дати свободу тим, хто примножує наш ВВП. Це тисячі підприємців, які ще не виїхали з цієї країни. Сьогодні вони усі "під ковпаком" у якогось чиновника чи прокурора.

Тривають розмови про лібералізацію і дерегуляцію. Однак дії дуже сором’язливі. Якщо держава не зменшить свою роль в економіці десь до 30-35% ВВП (порівняно з поточними 45% ВВП) – чекати хорошого не варто.

Читайте також: Чому газ такий дорогий, якщо собівартість видобутку низька?