На першому аукціоні сільська рада Черленівки у Чернівецькій області продала зерноток за 209,6 тисяч гривень. А ще серед лотів були: швейна машинка, державні пакети акцій, столярний цех, автомобілі ВАЗ і УАЗ, недобудований м’ясокомбінат.

Загалом за цей місяць відбулося 94 успішні аукціони малої приватизації, на яких були виставлені об'єкти на загальну суму 66,7 мільйона гривень. Завдяки високій конкуренції під час електронних торгів ціна на майно зросла майже вдвічі – до 124,6 мільйона гривень.

Висока конкуренція і суттєве зростання ціни довели, що на об'єкти малої приватизації є попит. А ціну на них здатен визначити сам ринок, переконані експерти напрямку "Аукціони" торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua. Вони поділилися з 24 каналом деталями перших результатів малої приватизації.

Автомайстерня на Закарпатті

У селі Ракошино Закарпатської області регіональне відділення Фонду держмайна виставило на продаж недобудовану автомайстерню площею 1300 кв м. Початкову ціну встановили 35 тисяч гривень, тобто 27 гривень за один квадратний метр. Проте на електронний аукціон прийшли 13 учасників, які за три раунди підняли ціну до 1 123 500 гривень, що у 32 рази більша за стартову.

Мала приватизація
Автомайстерню продали у 32 рази дорожче, ніж просили на старті

Цех механічного обезвожування

У Луцьку Фонд держмайна виставив на продаж напівзруйновану будівлю цеху механічного обезвожування, що була на балансі Луцької картонно-паперової фабрики. Охочим запропонували придбати об'єкт за 71,4 тис. грн. Та 10 учасників торгів завдяки запеклій конкуренції підняли ціну в 14 разів – переможна пропозиція становила 1 млн грн.

Одноповерхова будівля у с. Бенедиківці на Закарпатті

Ще один приклад суттєвого зростання ціни на об'єкт малої приватизації – аукціон з продажу одноповерхової будівлі у селі Бенедиківці Мукачівського району. За об'єкт у задовільному стані змагалися 13 учасників. І в результаті ціна зі стартової у 9,5 тисяч гривень зросла до 202 тисяч.

Мала приватизація
Цей обудинок продали в 21 раз дорожче, ніж очікували

Кінотеатр на Львівщині

Триповерховий кінотеатр у центрі м. Бібрка на Львівщині на електронному аукціоні продали за 350 тис. грн. Хоча початкова ціна, яку встановила міська рада, була всього 21,6 тис грн. Шість учасників, які прийшли на торги підняли вартість кінотеатру в 16 разів.

Чотириповерхова будівля у центрі Львова

Львівська міська рада оголосила аукціон з продажу нежитлового приміщення загальною площею 812,6 кв. м на вул. П. Дорошенка у Львові. Початкова ціна становила 6,8 мільйонів гривень. Приміщення зацікавило аж 13 учасників. І вони за три раунди торгів підняли вартість до 16,9 мільйонів.

Мала приватизація
На 10 мільйонів більше стартової ціни отримала Львівська міька рада за цю будівлю

Приміщення недіючої стоматологічної поліклініки

У центрі Житомира, на розі вулиць Великої Бердичівської та Івана Кочерги, є двоповерхова недіюча стоматологічна поліклініка. Приміщення – до 1917 року забудови, у гарному стані. Міська рада виставила її на продаж за 4 млн грн, проте переможець аукціону готовий заплатити удвічі більше – 9 мільйонів.

Мала приватизація
Сторічну будівлю в Житомирі продали за 9 мільйонів гривень

Підвал на площі Ринок у Львові

5 млн грн запропонував переможець аукціону за нежитлове приміщення підвалу в будинку №31 на площі Ринок у Львові. Це була найкраща пропозиція серед 4 учасників, які змагалися за об'єкт. І ця сума у 4 рази більша за стартову.

Конференц-зал на 790 місць

На вулиці Стрийській у Львові є об'єкт незавершеного будівництва, запроектований по типу амфітеатру з балконом. Це конференц-зал на 790 місць. Львівська міська рада виставила його на торги з початковою вартістю 3,5 мільйонии гривень. Завдяки конкуренції 6-ти учасників ціна зросла до 10 млн грн, а переможцем аукціону став Український католицький університет.

Мала приватизація
Український католицький університет став власником цього "амфітеатру" за 10 мільйонів гривень

Читайте також: Приватизація держмайна в Україні 2018: Кабмін затвердив 26 великих підприємств