Початок спаду температур фахівці прогнозують на 2012 рік. А наразі триває фаза їх підйому, який розпочався ще у 1976 році.

“Ці останні 5-7 років вони характеризують для території України дуже високу літню температуру. Це не означає, що наступний рік буде таким же практично аномальним, як цей рік, але, в будь-якому разі, ще 5-7 років нам доведеться жити в умовах різких високих температур в літній період”, - зазначив директор Інституту гідрометеорології Володимир Осадчий.

Експерти кажуть - розбалансований клімат викликає дедалі більше стихійних явищ в природі: від посух у Росії до повеней у Європі. Утім, на думку деяких фахівців, навіть від такого клімату Україна може отримати зиск.

“Для нашої країни - це будуть сприятливі зміни, тобто, ті зміни, які у нас відбудуться, вони не призведуть до опустелювання, вони призведуть до покращення з точки зору життя, з точки зору людини, з точки зору сільського господарства і нашої економіки - ці зімни будуть сприятливими, на відміну від інших країн, які або навпаки опустелюються, або їх заливає вода у зв’язку з підвищенням рівня моря”, - каже заступник директора Інституту космічних досліджень НАНУ Наталя Куссуль.

“Добре до певної мети, тому що збільшується вегетаційний період для рослин, скажімо, для північних наших регіонів, коли дещо підвищується температура, трошки менше треба палива і таке інше, але загалом треба оцінювати у балансі, що загалом наслідки негативні. І це ще тільки початок. Наше завдання адаптуватися”, - вважає голова Державної гідрометеорологічної служби України В’ячеслав Ліпінський.

Що ж до доручення Президента розробити довгострокові прогнози аномальних погодних явищ - фахівці кажуть - щось подібне уже давно існує. Програма кліматичних змін, нібито, містить прогноз на наступні 10-15 років. От тільки, чи вдалося вченим передбачити нинішнє пекельне літо, вони не уточнюють.