Юрій Власенко (директор регати): “Це яхти, які, на відміну від яхт олімпійських класів, ганяються у відкритому морі, і перегони можуть бути достатньо довгими - декілька днів, наприклад”.

Всі яхти-учасниці мають різні параметри. Щоб справедливо їх оцінити, використовують спеціальну систему вимірювання.

Андрій (один з організаторів регати): “Для того, щоб яхту допустити до змагань, у кожної яхти обміряють вітрила, обміряють корпус, щоб обчислити її ходові властивості, і потім коригувати результати залежно від того, ну, щоб шанси учасників були однаковими”.

А для самих учасників ця регата - зайва можливість добре провести час та поспілкуватися, тому готуватися до перегонів почали заздалегідь.

Олександр (учасник регати): “Яхту ми готуємо заздалегідь і перевіряємо все спорядження, вітрила, щоб не було ніде дефектів. Велику частину часу займає - це злагоджена робота екіпажу. Ми вже протягом 10 років разом, яхту ми приготували за два дні”.

Ганна Іваненко (журналіст): “Регата постійно зазнавала змін - додавалися класи, запроваджувалися нові дистанції та системи вимірювання. Проте, основні складові успіху лишилися незмінними - це командний дух і добрий вітер”.

Окрім змагань на крейсерсько-перегонових яхтах, спортсмени покажуть швидкість і на катамаранах. В рамках регати відбудуться також дитячі перегони. Переможців визначатимуть 24 травня.