Таким чином американський президент Барак Обама виконав одну зі своїх передвиборних обіцянок - забрати більшу частину американського війська з Іраку до кінця 2010 року.

Одначе, це не означає завершення кампанії - у цій мусульманській країні ще дислокуються більше 50 тисяч американських солдатів. Одні - охоронятимуть американські військові об’єкти та дипломатів, інші - тренуватимуть іракську армію.

Втім, обіцяють у Вашингтоні, ці підрозділи не будуть проводити військові операції, а лише допомагатимуть місцевій армії у виконанні спецзавдань. В самому Іраку до цього довго готувалися. Місцеві військові вважають, що чудово проживуть і без американців.

”Наші збройні сили показали великий прогрес, особливо це видно у операціях проти Аль-Каїди. Втім, загроза терактів ще залишається, адже завжди є голодні та знедолені люди, готові вступити до лав терористів”, - каже генерал-лейтенант армії Іраку Насір Абаді.

Ті вояки американської армії, які повернулися додому, не тямлять себе від щастя: війна закінчилася, позаду - поля боїв, смерть товаришів та поранення. Попереду - мирне і таке незвичне життя.

”Я почуваюся просто прекрасно, набагато краще ніж очікував, першим ділом відвідаю своїх друзів”, - каже солдат армії США Хайден Девіс.

”Мене переповнюють почуття, мені бракує слів щоб передати наскільки це добре - бути знову вдома”, - каже капітан армії США Фолауга Тупуола.

”Першим ділом як повернуся в США піду і гарненько вип’ю собі пива з чіпсами”, - каже сержант армії США Райан Карілло.

З час військової кампанії в Іраку Америка втратила 4400 вояків. Попри це, кажуть аналітики, американці навряд чи залишать Ірак повністю - адже це означатиме втрату вплив у багатому нафтовому регіоні. Очікується, що Вашингтон залучить до роботи у гарячій точці приватні компанії, які спеціалізуються на безпеці.

Контингент, за прогнозами, складатиме як мінімум 7 тисяч людей. На демократів на чолі з Бараком Обамою чекають непрості вибори до парламенту у 2010 та президентські у 2012. Маючи такий сильний козир як виведення американських солдатів з гарячої точки, вони можуть очікувати на суттєву перевагу над республіканцями, вважають оглядачі.