"Та ганьба, яка сьогодні є у цьому святому залі, уже переходить межі. На сьогоднішніх зборах фракція прийняла рішення: кожен голосує сам за себе. Ми закінчуємо у цьому залі роботу "багатоверстатників" – каже голова фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко.

Більшість пропускає все повз вуха. Ані словесні докори головуючого, ані вирахування прогулів із зарплати кількість порожніх крісел в залі не зменшили. Довелося Литвину застосувати "важку артилерію" - нову систему голосування із сенсорними кнопками, яка унеможливить так зване "депутатське фортепіано".

"Буде проведене тестування цієї системи. І з наступного тижня, я підпишу розпорядження про введення цієї системи, подобається це комусь чи ні, але терпіти цю ганьбу далі не можна", - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.

"В порядку експерименту багато депутатів, я бачив, в залі ставили свої телефони, у тому числі і я. Ця кнопка спалахувала - це говорить про те, що вона фіксує мобільний телефон в певному положенні і таким чином дану сенсорну кнопку можна зафіксувати", - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Перевірятимуть депутати можливості нової системи наступного пленарного тижня. Поки що ж голосували за стандартним сценарієм.

Таким дружним натисканням кнопок за себе і "того колегу" більшість "проштовхнула" закон про імпорт китайської гречки. 25 тонн крупи завозитимуть в Україну до літа. При чому, 20-відсотковим митом вона обкладатися не буде.

"Китай не виготовляє сьогодні тих об’ємів гречки продовольчої, яка дозволяє йому експортувати. Гречка виключно фуражна", - каже народний депутат, БЮТ-Батьківщина Сергій Сас.

"На комітеті були присутні відповідні чиновники від профільних міністерств, які вивчали це питання і переконували депутатів, що якість буде на належному рівні. А про себе скажіть, ви будете їсти цю гречку? - Разом з вами - безумовно будемо їсти. Чому ні?" – каже народний депутат, Партія регіонів Віталій Хомутинник.

Кардинально ціна на крупу не знизиться - кілограм коштуватиме близько 15 гривень. Утім опозиція кіло китайського продукту без ввізного мита оцінила у не більше як 8. Відтак, кажуть, нова схема збагатить хіба що перекупщиків.

"Збитки бюджету на цій операції буде 75 мільйонів гривень. Вкрадено на цій операції буде 65 мільйонів гривень", - каже народний депутат, БЮТ-Батьківщина Сергій Сас.

З гречкою покінчили - за адмінреформу взялися. На даному етапі планують скоротити повноваження Кабміну та переформатувати центральні органи виконавчої влади. Відповідні законопроекти наробили галасу ще під час їх внесення до парламенту. Зокрема, передбачається, що призначати і звільняти заступників міністрів та інших керівників органів виконавчої влади тепер буде не прем’єр, а Президент.

"Даний проект закону є одним із складових, які мають забезпечити проведення реформи виконавчої влади в Україні", - каже міністр юстиції України Олександр Лавринович.

"Хай живе цар! Фактично, з прийняттям цих законів Україна стає монархією. Як би ви це не хотіли сприймати, чи не сприймати - ми з вами просто будемо холопами", - каже народний депутат, НУ-НС Юрій Кармазін.

Ухвалили обидва закони в першому читанні. Знову ж таки за принципом голосування "один за всіх". На цьому президентські ініціативи не закінчилися. На черзі - антикорупційна стратегія розвитку країни.

"Я дуже прошу депутатів, щоб вони були в сесійній залі, оскільки нам доведеться багато голосувати", - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Почали розглядати законопроект в четвер. Пів ранкового засідання на нього витратили, все вечірнє - а кінця краю не видно.

"Розгляд антикорупційного законопроекту має всі шанси перетворитися на парламентський серіал. Документ налічує більш ніж чотири сотні поправок. Кожна з них викликає в сесійній залі неабиякі суперечки", - каже кореспондент Едуард Ганишевський.

За один день подужали тільки дев’ять статей. Розібралися з декларуванням доходів та видатків високопосадовців включно із Президентом та встановили розширений перелік осіб, відповідальних за корупцію.

"Там прописані родичі: сини, діти, внуки, бабусі, дідусі, дружини, чоловіки - всі прописані родичі. Чому і виникає питання. І ту поправку, яку Литвин вніс, - він вніс поправку, які "проживають". Тобто вона обмежує. А якщо один родич проживає десь далеко - то яка міра відповідальності?" – каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

"У першій статті і говориться "а також" - там оця фраза була одна, фраза, вона нівелює повністю всю суть. Тому що якщо вони не проживають з тобою, близькі родичі, значить на них можна оформлювати все. Якщо вони з тобою проживають, то ти на них не оформиш", - каже народний депутат, БЮТ-Батьківщина Сергій Міщенко.

Не вдалося поставити крапку в законі й у п’ятницю. Відтак, постатейний розгляд продовжать наступного пленарного тижня.