Усього бактерією заразилося 11 дітей. Двоє малюків 8-ми та 2-х місяців загинули практично одразу. Ще одна дитина, яка народилася 16 тижнів раніше терміну, була у критичному стані. Лікарі два дні боролися за її життя, однак безуспішно.

“З великим сумом хочу сповістити усіх, перш за все батьків наших маленьких пацієнтів, що померла третя дитина з тих 11-ти, які отримали інфіковану молочну суміш”, - доповів директор Медичного центру Майнца Норберт Пфайфер.

Лікарі стверджують, що решта хворих немовлят реагують на антибіотики і їхній стан поступово покращується. Резонансною справою зацікавилася прокуратура, яка шукає конкретних винуватців смерті дітей. Триває розслідування за статтею "вбивство через халатність". Наразі слідчі та медики встановлюють, коли небезпечна бактерія потрапила до сумішей. Відомо, що інфекцію занесли у харчування вже у лікарні. Адже дитяче харчування виготовляли у лікарняній аптеці з уже готових компонентів.

“Наші думки із сім’ями загиблих немовлят, а також із рідними діточок, які важко захворіли, ми пропонуємо усіляку допомогу, надаємо психологічну підтримку”, - каже Норберт.

Тим часом берлінські вчені підрахували, що кількість таких інфекцій у відділеннях інтенсивної терапії медичних клінік за останні кілька років зросла з 14 до 39%. Дискусії, як уникнути повторення трагічних випадків, точаться нині не лише у медичних колах. Політики з правлячої коаліції уже планують запровадити загальнодержавні правила з гігієнічних норм у медичних установах.