А дівчина - Тетяна Конарева, яка обрала для себе зовсім чоловічу професію - штурмана вертольоту. Батько та мати Тетяни - військові. Дівчина каже, що обрана професія - одна з найважчих в авіації - була мрією з дитинства. Тож спочатку - авіаінститут, де між сотні хлопців лише троє дівчат. А нині Тетяна - єдина жінка у Вінницькому гарнізоні, що має право літати. Решта - дві сотні льотчиків-чоловіків. Втім, розповідає, вона ніколи не боялася сідати за штурвал.

“Це все дуже красиво, цікаво, але головне в усьому цьому знання, вміння та хороші навики. Тобто я вважаю, наша робота складна, в якій знаєте як у фільмі “В бій ідуть одні старики” крутити головою на 360 градусів і ще поміж того вміти добре та швидко мислити”, - каже льотчик - штурман вертольоту Тетяна Конарева.

Робота-роботою, втім вдома Тетяна любляча мати і дружина. До того ж, свою професію незвичною вона не вважає, каже в армії нині багато жінок. За офіційними даними у Збройних силах України їх служить понад 50 тисяч. Утім не лише в небі, а й на землі жінки обирають так звані чоловічі професії.

Вона завжди жіночна, має довге волосся, а на світ дивиться крізь об'єктив телекамери. Попри незадоволення рідних, Валентина досягла мети - вже 14 років вона працює телеоператором. Колектив на роботі переважно чоловічий, втім, вона каже, нерівності не відчуває - адже працює серед професіоналів.

“Робота складна і не дуже, залежно з якого боку дивитися. Складності є, як і вбудь-якій професії – техніка нелегка, хоча і вже звикла з часом, буває інколи і морально не просто – все-таки це колективна робота, і люди бувають різні. Всяке буває. Але це труднощі, напевно, ніщо в порівнянні з тим, що це цікаво”, - розповідає телеоператор Валентина Бречко.

Раніше, каже Валентині було складно знайти роботу - адже жінку-телеоператора не сприймали серйозно. Втім, вона домоглася того, що тепер до неї ставляться лише як до професіонала. Чоловіки, виявляється, сильних жінок - поважають.

Психологи вважають, що жінка йде у чоловічу професію з різних соціальних і психологічних причин. Втім, головне - аби це був не примус, а її власний вибір.

“Це її вибір. Якщо їй комфортно, якщо вона задовольняє всі свої потреби, то це нормально, це добре и нормально з людської точки зору. А якщо вона йде в чоловічу професію під тиском, то я не думаю, що це дуже добре, але це виключно на кожному індивідуальному випадку треба дивитися”, - каже психолог Володимир Банцер.

Втім, якщо жінка йде в чоловічу професію, говорить психолог, вона має бути готовою до того, що її сприйматимуть як сильну жінку, а це велика відповідальність, яка вимагатиме додаткових зусиль.