Проте у новому році варто пам'ятати - страви мають бути більш легкими, ніж у рік тигра, що минув, коли м'ясні страви були в пріоритеті, - кажуть кухарі.

"Напевно, переважатиме на столі їжа, яку вживає кролик, в різних приготуваннях. Це капуста в різних інтерпретаціях, починаючи від шніцеля, закінчуючи тушкованою капустою. Всілякі наїдки з моркви. Це гарбуз. Це такі різнокольорові, яскраві, якщо хочете, навіть осіннього характеру гамми - це соління всякі, овочі-фрукти, тушковані, варені", - каже шеф-кухар ресторану "Караван" Айказ Бадалян.

Новорічні страви можна прикрасити - наприклад, зробити із овочів кролячі вуха. Втім, навіть найкорисніші продукти, якщо вони у великій кількості, можуть стати отрутою, - нагадують спеціалісти. Особливо слід звернути увагу на салати.

"Якщо ви наробили салату стільки, скільки ви хочете. І дай Бог, щоб у вас вистачило посуди, щоб ви інгредієнти тримали окремо. А за 5-7 хвилин до вживання - от гості у вас вже зібрались і ви швиденько пішли на кухню і все це змішали, і подали. Термін реалізації цього продукту починається з моменту змішування інгредієнтів", - каже професор кафедри гігієни харчування медуніверситету ім. О.О. Богомольця Гнат Матасар.

Та все одно, новорічні страви більше шкодять здоров’ю, - впевнені дієтологи. Адже більшість людей готує забагато, а надмірне вживання їжі зовсім не приносить користі здоров'ю. Проте, українці і тут знають, що робити аби не відчувати важкості у шлунку.

Водночас, лікарі радять підготувати свій шлунок та печінку до новорічного застілля. Ще до того, як сісти за святкову вечерю, варто випити трав'яного відвару.

"Найпростіший варіант - використовувати кореневище лепехи. Лепеха - це відома рослина, яка підсилює, регулює роботу травної системи. Кореневище дивисилу теж регулює роботу травної системи і одночасно підсилює активність печінки. Чим можна ще більше підсилити роботу печінки - це плоди росторопші. Вони теж допомагають більшою мірою активувати роботу печінки", - каже лікар-дієтолог Борис Скачко.

Та якщо ви все ж таки переїли, лікарі радять з'їсти чайну ложку меду і запити теплою водою. Солодке шлунком не перетравлюється, пояснюють спеціалісти, тому мед із тим, що було вжите до нього, переміститься у кішківник, після чого важкість у шлунку зникне.