“Ми сьогодні назвали себе екстремали - просто і наші фіалки, наші квіти - це екстремальні рослини, тому що, не дивлячись на таку погоду, не дивлячись на такий мороз, який за стільки часу в цьому році вперше, -20 було вранці, наші квіти перенесли це все, і як бачите, досить таки непогано”, - сказала організатор виставки Лариса Мещерякова.

У Галини Поцелуйкіної улюбленим квітам удома відведена окрема кімната. За 10 років вона зібрала півтори сотні сортів фіалок. Найдорожча серцю “Морозна вишня”.

“Ось це я купила на виставці. В Києві була в 2004 році, мені дуже сподобався, серед колекціонерів у мене був перший, від мене вже всі наші колекціонери розвели”, - хвалиться колекціонерка фіалок Галина Поцелуйкіна.

Як правильно доглядати квітку, досвідчені колекціонери вчать на спеціальному майстер-класі. Ідеальна квітка має бути гармонійною: і квіти рясні, і листочки розташовані акуратним колом. Аби виростити таку красу, треба любити її всім серцем та дотримуватися нескладних порад.

“Не переливати, не пересушувати, не ставити на сонце, на мороз, на протяг. Все. Решта - фіалка дуже вдячна, вона цвіте 10 місяців на рік, якщо за нею добре доглядати”, - каже колекціонерка фіалок Лідія Куцая.

“Якщо гине листочок, йдеш - купуєш новий, точно такий самий, щоб його виростити, тому що це незвичайна краса. Енергетика дуже сильна. Всі дівчатка, які займаються фіалками, просто світяться від любові до своїх квіточкам”, - каже відвідувачка виставки Людмила Мостіпан.

Цей весняний оазис у Дніпропетровську відкритий для відвідувачів до кінця тижня.