До того ж прогулянки лісом та гірські маршрути - заборонені. Адже ще й досі зберігається висока ймовірність виникнення пожеж. Тож туристи зазвичай обирають прохолодні винні підвали та морські прогулянки, до того ж зазвичай ввечері, чи навіть вночі.

“В нас навіть є такі маршрути поєднанні автобус плюс пароплав. Після обіду і в вечірній час вони найпопулярніші”, - каже організатор екскурсій Оксана Токар.

Неочікуваною популярністю цього літа серед гостей Криму користується високогірне селище Научне. Саме тут розташована найбільша в Україні астрофізична обсерваторія. Секрет популярності маршруту - час, екскурсії до телескопів починаються лише після заходу сонця. Щовечора до обсерваторії приїжджають 6-7 груп туристів по 30 чоловік кожна.

“Звичайно нам важко справлятися з таким потоком людей, тому що телескоп, в який можна дивитися в нас тільки один, а бажаючих багато, тому іноді потрібно чекати довго в чергах”, - каже молодший науковий фахівець Світлана Артеменко.

”Вдень ми не їздимо, тому що жарко, і в принципі некомфортно себе почуваєш”, - каже турист м. Курськ Сергій.

Найцікавіший об’єкт астрономічної екскурсії величезний, телескоп. Його вважають національним надбанням, діаметр дзеркала цього гіганту понад 2,5 метри - це найбільший на території Західної Європи прилад для спостереження віддалених об'єктів.

“Для астрономів літо це звичний момент для спостерігання, з-за того, що літом в нас дуже короткі ночі, і мало що можемо поспостерігати”, - каже ведучий науковий фахівець Костянтин Гранкін.

Попри неоптимістичні прогнози, які на початку курортного сезону давали експерти туристичного бізнесу, цього року Крим відвідали вже майже чотири мільйони туристів. Особливістю цього сезону називають значне збільшення гостей з сусідніх країн, зокрема, Росії та Польщі.