Ялинка 100 років росла собі у карпатському лісі, вкривалася снігом, дарувала білкам шишки і горя не знала. Тепер їй "випала честь" постояти на головній площі країни у новорічних обладунках, щоб веселий і трохи напідпитку народ міг з нею пофоткатися.

Людство прогресує, з'являються штучні замінники. Навіть органи вчаться вирощувати. А ялинка у Києві має бути справжня. Її неможливо замінити? Можливо. Чому не скористатися досягненнями прогресу і не встановити штучну? На це я не маю відповіді. Мабуть, мають ті, хто ухвалив рішення рубати карпатську красуню.

Читайте також: Як зустріти Новий рік Собаки 2018: правила феншуй

Мені згадується йолка Януковича. На неї було зроблено неймовірну кількість фотожаб, йолка смішила і надихала креативити. То чому не поставити конус, морозиво чи просто трикутник, як на тих фотожабах? Адже завдання новорічної ялинки — дарувати радість, веселити. Щось дивакувате точно розвеселить і дорослих, і дітей, і екоактивістів, яким цього року, як і кожного, тяжко дивитися на зрубане дерево, яке повільно помирає посеред свята.

Але є й ті любителі природи, які змирилися зі щорічним ялинковим геноцидом. Наприклад, Сергій Григорьєв, куратор зоопарку Межигір'я, виклав оголошення у Фейсбук, що зоопарк готовий приймати ялинки. Виявляється, копитні тварини дуже люблять на десерт їсти хвойні дерева. Але тільки ті, які не брали участь у святкуванні - "посвятковані" тваринам не смакують, тому попит є тільки на непродані сосни й ялинки. Та й їх вистачає, щоб нагодувати тварин "від пуза".

Як так, скажете ви, Новий Рік і без живої ялинки? Вихід є – ялинка у горщику. Такі можна купити перед святом, разом з ними наїстися олів'є, а навесні висадити у парку чи в лісі. Не вмієте висаджувати, не знаєте, де такі взяти? Шукайте відповідь за тегом "Подаруй ялинці життя". Активісти цієї ініціативи вже врятували життя близько 20 тисячам ялинок. Одна з них тепер росте у київському парку імені Шевченка.

Щороку кожен з нас сам обирає. як і з ким зустріти Новий Рік, щоб потім увесь рік був вдалим, яскравим, успішним. Оберіть цього року, щоб і у ялинок наступний рік був.

Читайте також: Топ різдвяних фільмів, які піднімуть настрій