Таким чином нагадавши події 1990 року. Тоді мільйонна колона взявшись за руки об'єднала Львів та Київ, на знак річниці злуки.

”Їхали всі - і українці, і жиди, і комуністи навіть ті що були. Ми стояли біля в’їзду на Глинну Наварію”, - каже учасник "Живого ланцюга" 1990 року Аретій.

”Сподівалися що піде все набагато краще ніж воно пішло особливо останній рік. Десь повернувся біля 2-3 години кілька годин були ... десь біля 2-3 годин”, - каже учасник "Живого ланцюга" 1990 року Ярослав Ганіткевич.

Цьогоріч "живий ланцюг" у Львові був менш масштабним, аніж у 1990 році. Загалом охопили понад два кілометри.

”Ми закликали людей підійти до обох пам’ятників і вже звідси, з обох сторін будемо будувати цей ланцюг і десь посередині маємо зустрітись”, - каже співорганізатор "Живого ланцюга" у Львові Ольга Сало.

За попередніми підрахунками, для того аби зімкнути ланцюг достатньо було б двох тисяч людей, та прийшли майже втричі більше охочих.

”Нажаль так сталося, і винні в цьому наші політики що українці чомусь не усвідомлюють себе єдиним народом, а існує таке протистояння ідейне між двома сторонами Дніпра”, - каже учасниця акції Марія.

На Донеччині відсвяткувати день соборності України з два десятки політичних партій та громадських організацій. Загалом біля пам'ятника Шевченку зібрались близько ста людей.

”Ми хочемо просто попросить Державну адміністрація, щоб вона це свято вона вважало своїм святом, щоб воно йшло у неї від душі, щоб вона прониклась - чим являється це свято для України”, - каже заступник голови Донецької обласної організації ВУТ “Просвіта” Марія Олійник.

Ще 2 масових заходи у святковий день заборонив Донецький окружний адмінсуд. Відтак, Феміда не дала дозволи на урочисту ходу центральною частиною міста на знак вшанування пам'яті Степана Бандери, та зібрання комуністів, які мали намір не допустити урочистостей присвячених провіднику ОУН. Втім, нечисленні прихильники Бендери таки зібралися, проте виконавча служба нагадала ініціатору про судову заборону.

”Рішення суду я буду оскаржувати. Вільним громадянам України не можна мирно зібратися і мирно пройти центральною вулицею міста - ось це якраз я і буду оскаржувати”, - каже ініціатор акції вшанування пам'яті С.Бендери Володимир Кружко.

Щоб не допустити провокацій з боку різних політичних сил, поряд з учасниками акції вшанування пам'яті Степана Бендери міліції було більше ніж самих учасників акції. Разом із тим, представники влади у заходах участі не брали, адже свої урочистості провели напередодні.