Генератори вітряків знаходяться на глибині 30 м. Комплекс забезпечуватиме електроенергією 50 тис. німецьких сімей. За словами міністра охорони довкілля Німеччини Норберта Рьоттгена, який прибув на відкриття Alpha Ventus, - офшорні вітряні електростанції відіграють вирішальну роль в енергетиці майбутнього.

Окрім цього, встановлення вітряків у прибережній зоні відкриває для країни нові можливості. Такі комплекси дозволять вступити Німеччині в еру виробництва енергії з відновлювальних джерел.

Норберт Рьоттген (міністр охорони довкілля Німеччини): “Дуже важливо розвивати офшорні технології, адже вони допоможуть вийти на новий етап виробництва енергії. З технічної точки зору тут немає нічого неможливого. Це - майбутнє, яке необхідно усвідомити”.

Alpha Ventus - це спільний проект концернів RWE, E.ON і Vattenfall. Його вартість - 250 млн. євро. Автори проекту впевнені - будівництво та експлуатація комплексу дозволять накопичити досвід, необхідний для подальшого будівництва вітропарків на воді. Вже до 2030 року пікова потужність офшорних генераторів сягатиме 25000 МВт, що приблизно відповідає роботі 25 електростанцій.

У 2009 році Німеччина стала одним з дев'яти учасників європейської програми створення "вітряної ферми" у Північному морі. У рамках цього проекту, окрім будівництва спільних офшорних енергокомплексів, передбачений розвиток новітніх ліній електропередач.

Норберт Рьоттген (міністр охорони довкілля Німеччини): “Зрозуміло, енергію з відновлювальних джерел потрібно транспортувати. Для цього нам потрібні нові, "розумні" мережі. Це серйозний виклик індустрії, банкам, які фінансують проект, та навіть політиці. Зараз головне завдання - розширення електромереж”.

Через кілька років у прибережній зоні Німеччини збудують ще 25 вітропарків - а це близько півтори тисячі вітряків. У далекій перспективі - можливо з'являться ще 60 таких комплексів.