Найкраще потік метеорів буде видно далеко від міських об`єктів та інфраструктури, де штучне освітлення не заважає спостерігати за падінням зірок.

“13 серпня максимум цього потоку Персеїд. За одну годину ми можемо побачити до 60 метеорів. Спостерігати їх краще після 12 ночі і до ранку у сузір`ї Персея, тому вони називаються “персеїдами”, - розповіла лектор Київського планетарію Світлана Герасименко.

Небесне диво у вигляді зорепаду пов`язане з кометою Свіфта-Туттля. Коли наша планета перетинається з її орбітою, з`являються яскраві метеорні потоки. Вже 1200 років людство насолоджується цим явищем.

“Ця комета має дуже велику голову, ядро - 10 кілометрів. Саме тому залишки від цього ядра спричиняють такий великий метеорний потік. У 2126 році вона буде дуже яскравою на небі, ми зможемо побачити її неозброєним оком, виглядати вона буде за розміром як п`ять діаметрів місяця”, - зазначила Світлана Герасименко.

Метеорний потік жодної загрози не несе, - кажуть вчені. Люди з давніх-давен, спостерігаючи зорепад, загадували бажання. Через сотню з лишком років, коли комета Свіфта-Туттля максимально наблизиться до сонця, людство зможе бачити в небі близько півтори сотні метеорів за годину.