ЗАХИСТ МОРЯ


Сучасна історія українського флоту
Море – не лише місце для проведення кількох тижнів літньої відпустки та пляжні розваги. Море – це важливий елемент розвитку економіки країни. Море забезпечує українців тисячами робочих місць. Море забезпечує Україні експорт та імпорт найрізноманітнішої продукції. Море є запорукою енергетичної незалежності нашої держави.
Аби Україна могла максимально ефективно реалізувати всі ті можливості, які їй дарують обидва наші моря, державі потрібно вміти захищати і самі моря, і вихід на них. Для цього потрібні Військово-морські сили.

Військово-морські сили – це не матеріально-технічний склад та кораблі.

Військовий флот – це, у першу чергу, люди. А люди у наших Військово-морських силах служать фантастичні.
2,7 тисячі військовослужбовців, які вийшли із Криму у 2014 році, почали працювати над тим, аби український військовий флот став кращим та якіснішим. Вони згуртували навколо себе тих, хто розумів, як мають працювати ВМС та що потрібно, аби дати належну відсіч загрозам на морі. І за п'ять років цим людям дійсно вдалось почати зміни у системі ВМС.

Серед цих людей є 24 моряки, які восени 2018 року були захоплені Росією. Вони досі утримуються у полоні.
Цей проект 24 канал починав, аби розказати про наших військовополонених. Але у процесі роботи стало зрозумілим, що історії захоплених моряків не можна відокремити від новітньої історії флоту.

Тому що наші військовополонені – це ті, хто у 2014 році прийняв на себе перший удар російської збройної агресії Росії проти України. Вони п'ять років тому показали українцям, що військова присяга – це не формальність, а реальна готовність захищати свою країну.
Наші військовополонені – це ті курсанти-нахімовці, які заспівали гімн України у вже захопленому росіянами училищі ВМС. Тоді вони нагадали українцям, що гімн – значно більше ніж просто слова покладені на музику.

Наші військовополонені – це ті моряки, які попри тиск російських військових відмовлялись піднімати російські прапори на наших кораблях. Тоді вони нагадали українцям, що прапор це щось більше, ніж два клапті тканини певного кольору.

Наші військовополонені – це ті офіцери ВМС, які у 2014 році відмовились зрадити та одягти на себе російську форму. Тоді вони показали нам, що офіцерська гідність – це не міфічне явище, а цілком конкретні уявлення про свій обов'язок перед країною.

Наші військовополонені – це ті, хто п'ять років працював над поверненням та відновленням українських кораблів з російського полону. Це ті, хто допомагав реформувати систему підготовку українських військових. Це ті, хто постійно працював, аби змінити систему ВМС на краще. Наші військовополонені моряки – це концентрат українського флоту.
Тому щоб розказати їх історію – ми розкажемо вам найновішу історію ВМС України. І покажемо тих, хто творить цю історію.

Кожна з розповідей – погляд на те, як російська агресія змінила український військовий флот. Погляд людини, яка пов'язала своє життя із флотом, та зробила багато для відновлення ВМС. Кожна з цих розповідей – про військовополонених моряків. Тому що для кожного з наших героїв полонені моряки – частина їх власної історії та історії тих змін, які почались у ВМС із початком російської агресії.

Автори проекту:
Поділитись з друзями:
Усі права захищені. © 2005—2019, ПрАТ "Телерадіокомпанія "Люкс", Сайт "Телеканалу новин 24".
Made on
Tilda