Орієнтовна їхня вартість - щонайменше 200 тисяч доларів. Хоча для грузинів ці книги безцінні, адже не одне покоління вивчало за ними історію власного народу.

“Це дуже цінні книги, не тільки з точки зору старовини, там дуже багато історичних книг, за якими багато поколінь вчили історію Грузії. І символічно, що в таке світле релігійне свято Хрещення ці книги повернутися до Грузії”, - сказав Надзвичайний та Повноважний посол Грузії в Україні Григол Катамадзе.

“Україна у такий спосіб, актом доброї волі, вона виконує свої міжнародні зобов’язання, які взяла на себе стосовно протидії незаконному обігу і переміщенню культурних цінностей. Окрім того, ця подія має і носить дуже важливий моральний аспект. Україна не просто виконує норми права, а засвідчує свою глибоку повагу до культурного надбання”, - заявив голова Держслужби контролю за переміщенням культурних цінностей Юрій Савчук.

Поки велося слідство - книги зберігалися у Національній історичній бібліотеці України. Там для стародруків створили унікальні умови - дотримувалися відповідних режимів температури і вологості.

“Ось, наприклад, "Військовий лексикон" - тут є кілька томів з цієї колекції, в нашій бібліотеці цих томів немає, самі зібрання є, а декількох томів немає. І ми думали, що ми поповнили бібліотеку в даному випадку, але, нічого”, - сказала генеральний директор Національної історичної бібліотеки Алла Скорохватова.

Протягом останніх двох років Україна вже вкотре повертає поцуплені культурні цінності сусіднім державам. Так, назад до Польщі вирушили скарби, викрадені з місцевих музейних колекцій, а до російського державного Ермітажу - цінний експонат - вазу ХІХ століття.

Втім, українські історики та мистецтвознавці взаємний обмін вивезеними експонатами називають непропорційним. До прикладу, у Росії українських предметів мистецтва наразі налічується близько 30 тисяч.