На Батьківщині сподіваються: команда нарешті повернеться з омріяним “золотом”.

“Золотої медалі в дефлімпійських зимових іграх поки що не було. Це правда. Ні однієї золотої медалі. Тому що ми починали не просто з нуля, серед глухих спортсменів не було ніколи варіантів розвитку зимового виду спорту. І те, що минула дефлімпіада була - ми були п'ятими, при наявності 7-ми медалей, без “золота” - це було дійсно унікальне досягнення”, - сказав президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.

Цьогоріч середній вік команди - 23 роки. Молоді дефлімпійці налаштовані позитивно. Кажуть, мають повернутися із високими нагородами.

“На 16-х іграх я могла б виграти, але я була ще надто молода, були проблеми з технікою, проте я все одно дійшла до фінішу. Зараз в мене є досвід - і я можу змагатися за високі нагороди”, - запевняє спортсменка дефлімпійської збірної Аліса Пишняк.

Спортсмени-дефлімпійці готувалися на спортивних базах в Євпаторії та у Львівській області. Також вони тренувалися на лижних трасах Австрії, Словаччини та Фінляндії. У Державній службі молоді та спорту про фінансування мовчать.

“Я відійду від абсолютних цифр. Я скажу так: скільки потрібно, стільки в повному обсязі ми задовольняємо потребу, яка необхідна”, - сказав голова Держслужби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін.

Зазначимо, офіційний факел дефлімпійських ігор в Словаччині запалає 18 лютого. В змаганнях братимуть участь спортсмени з більш ніж 20 країн світу.