Серед регіонів лідером серед курців є Донеччина, де палить 27,5% населення від 12 до 18 років.

Половина цих людей викурює за добу від 16 до 20 сигарет. Також за офіційними даними, впродовж останніх 5 років кількість жінок, які палять, в Україні зросла утричі.

"Якщо сказати зараз, що чоловіки палять більше ніж жінки, то це буде абсолютною неправдою. Відсоток представників обох статей, що палять зараз зрівнявся", — повідомила голова правління БФ "Здоров'я жінки і планування сім'ї" Галина Майструк.

За її словами, окрім серцево-судинних захворювань, раку горла, легенів, шлунку, підшлункової залози, нирок, що можуть бути спричинені внаслідок куріння, велику загрозу для організму жінки становлять хвороби раку шийки матки та молочної залози. За словами Майструк, паління в 2–3 рази збільшує ризик захворювання раком молочної залози.

Такої ж самої думки дотримується і завідуюча відділенням пренатальної діагностики клініки "Ісіда" Яна Рубан,. Вона вважає, що жінки, що палять, більшою мірою схильні до ризику порушень зачаття. Також у таких жінок менопауза настає на три роки раніше, додає лікар.