“Міністерство економіки сьогодні мало внести, але домовилися таким чином, що ще будуть додаткові розрахунки. Є технічні питання, які треба доопрацювати, і тоді буде прийнято рішення”, - каже заступник міністра аграрної політики Сергій Мельник.

Про те, що уряд таки офіційно обмежить експорт зернових поточного маркетингового року, стало відомо напередодні. В Мінагрополітики переконують - все заради продовольчої безпеки.

“Питання стоїть по продовольчій пшениці, по фуражній пшеницю, ячменю й житу. По кукурудзі поки питання не стоїть, ріпак не обмежується. Після того, як буде зібрана кукурудза - буде тоді також прийматися відповідне рішення”, - зазначив Мельник.

Ідеться про обмеження експорту зерна 2,5 мільйонами тонн. Ще за межі країни випустять мільйон тонн збіжжя, що наразі перебуває в портах. Проти квотування виступають аграрії. На їхню думку, обмеження експорту - не найкращій та не найдешевший варіант боротьби за продовольчу безпеку. Мовляв, через квотування селяни можуть втратити цього сезону близько 10 мільярдів гривень. З початку поточного маркетингового року Україна встигла експортувати понад 2,5 мільйони тонн зерна. Квоти, найімовірніше, запровадять з 1 вересня.