Інноваційний комплекс виконує водночас функції електростанції та заводу з переробки відходів. Нову ГЕС побудували біля найбільшого австралійського міста - Сіднея, - тому проблем з нестачею ресурсів не буде.

Філ Коста (міністр водних ресурсів Нового Південного Уельсу): "Ця станція забезпечуватиме приблизно половину електроенергії, яка потрібна заводу для переробки нечистот."

Аераційний завод працює цілодобово, а це означає, що насоси ніколи не вимикаються і, відтак, споживають багато електрики. Тому ініціатори проекту прийняли розумне та перспективне рішення збудувати в рамках комплексу ГЕС.

Після очищення на заводі вода падає з 60-метрової висоти на турбіни, які від цього починають обертатись. Потім механічна енергія передається на гідрогенератор, де і виробляється електрика.

Френк Сартор (міністр охорони довкілля Нового Південного Уельсу):
"Потрібно використовувати будь-яку можливість перетворювати енергію води в електрику. Цей комплекс - наче мініатюрна екосистема "Сніжні гори".

"Сноуі" або "Сніжні гори" - це перший екологічний австралійський проект, який запустили ще у 1949 році. Система отримувала енергію від танення снігу в гірських регіонах. Втім, технологія переробки нечистот має беззаперечну перевагу - окрім очищення води, завод знижує викиди метану в атмосферу на 12000 т у рік.

Це перша, але, сподіваються австралійці, не остання електростанція такого типу в країні. Один такий комплекс може повністю забезпечити електрикою тисячу будинків.

Расселл Марш (представник Організації екологічно чистої енергетики): "Серед плюсів комплексу - виробництво електрики на місці. Завод не залежить від постачання енергоносіїв і не потрібно витрачати кошти на транспортування. Тому собівартість електрики тут порівняно невисока. Та й взагалі, комплекс має лише переваги."

Наразі комплекс ще перебуває на етапі випробувань, однак організатори вірять - проект має хороші перспективи, і невдовзі схожі станції з'являться в інших штатах.