Таку заяву зробив президент Європейського Центрального Банку Жан Клод-Тріше. За словами банкіра, чинні правові акти дозволяють створити такий орган контролю і моніторингу.

"Моніторинг бюджетної політики, конкурентоспроможності економік єврозони, а також проектів структурних реформ має бути істотно покращено", — відзначив він.

"Країни Єврозони являють собою монетарну федерацію. Тепер же нам треба створити свого роду бюджетну федерацію, де бюджетна політика країн-членів контролюватиметься єдиним органом", — додав Тріше.

Для цього, за його словами, немає необхідності міняти існуючі договори. Тріше також підтримав плани ЄС щодо суворішого контролю над економічною політикою в союзі.

Раніше деякі високопоставлені чиновники ЄС закликали до боротьби з перевитратою національних бюджетів, позначивши необхідність тіснішої координації економічної політики для порятунку єдиної європейської валюти. Проект закону передбачає ретельну перевірку бюджетів країн ще до того, як головні фінансові документи надійдуть на затвердження до парламентів, а також введення жорстких штрафів за недотримання прийнятих норм.

Тріше висловив здивування, що дана ініціатива піддалася критиці, зокрема у Франції. В той же час, Тріше відкинув критику програми ЄЦБ щодо викупу держоблігацій і підтримцки облігаційного ринку. За його словами, "нешкідлива" інтервенція ЄЦБ спрямована на збалансуваня грошової маси, що перебуває в обігу.

"Програму підтримки ринку зобов’язань не слід плутати зі збільшенням грошової маси. Ми не друкуємо гроші", — підкреслив Тріше.