Фахівці кажуть - державі варто було б виділяти принаймні 2 мільйони гривень на рік - тоді ідею спортивного інтернату верхової їзди можна втілити у життя.

Разом з тим, верхова їзда - задоволення не з дешевих. Платити доведеться від 10 до 30 доларів за урок.

“Конюх за ними прибирає, щоб в нього було чисто та гарно, як дома. Йому потрібна вода, сіно, овес. Люблять яблука, моркву, всяку смакоту, цукерки є спеціальні для коней. Їх роблять з моркви, з додаванням яблук, навіть банановий смак є, хто які любить”, - каже власниця коней Олена.

Новий кінно-спортивний комплекс відкрили на базі Жашківського кінного заводу, що спеціалізується на розведенні, вирощуванні та тренуванні коней Західноєвропейських порід.

”Жеребець Жашківського кінного заводу - Корнет Оболенські - не лише просто відомий жеребець як спортивний кінь , але і добре підходить для розведення, адже має величезний потенціал для нового потомства. А відкриття комплексу з такою інфраструктурою дозволить не лише вирощувати і розводити коней, а й робити з них професійних натренований коней”, - каже представник Вестфальського кінного союзу Бен Ріхтер.

Відкриття комплексу присвятили проведенню фіналу Чемпіонату України з конкуру. Переможця довелося визначати на перестрибках, адже на титул чемпіона претендувало одразу три вершники. Найвправнішим виявився господар турніру - жашківчанин Руслан Нормуратов на коні Артіфакс.

У майбутньому на новому кінно-спортивному комплексі відбуватимуться змагання європейського і світового рівня. Вже на 2011 рік керівництво комплексу подало заявку на проведення етапу Кубка світу.