"Збільшення податкового навантаження на тлі низьких темпів відновлення реального і фінансових секторів економіки буде стимулювати суб'єкти господарювання не до збільшення податкових відрахувань, а до пошуку нових шляхів ухилення від сплати податків і зборів", - вказується в повідомленні агентства з посиланням на директора департаменту рейтингових досліджень Ольгу Шубіну.

Вона також висказала думку, що зростання податкового тиску може призвести до прискорення інфляційної динаміки. "Це може призвести до скорочення обсягів діяльності ряду суб'єктів господарювання, вимивання оборотного капіталу, а також до зростання роздрібних цін", - вважає експерт.

При формуванні держбюджету за основу прийняли досить песимістичний макроекономічний прогноз - зростання реального ВВП на 3,7%, але високий показник очікуваної динаміки податкових надходжень: передбачається приріст податкових доходів на 36%, або на 54 млрд. грн.

Верховна Рада в травні прийняла закон, що передбачає зміну норм оподаткування прибутку, обліку та адміністрування ПДВ, підвищення ставок акцизних зборів. А це має збільшити обсяги надходжень до держбюджету.

"Заходи, що вживаються щодо посилення податкового навантаження не зможуть повною мірою вирішити проблеми мобілізації ресурсів до бюджету в обсягах, необхідних для здійснення антикризової політики і не вирішать проблему забезпечення збалансованості державних фінансів", - резюмували експерти.

Міжнародний валютний фонд не поспішає направляти в Україну свою місію, оскільки як і раніше сумнівається у здатності влади країни забезпечити виконання планів зі збору доходів до держбюджету.