Один з військовослужбовців – Петро Бавтро, який отримав важке поранення, поділився з волонтерами своїми спогадами боїв з проросійськими терористами.

Український боєць розказав:

Ми заїхали на ділянку, яка виявилась сєпарським блокпостом. Команди відступати не було, то пішли на прорив. Перехресна перестрілка, наша рота зайняла ворожий пост, сєпари відступили. Ми йшли вперед, вперед, вперед … поки не зайшли в сам луганський аеропорт. Ніякого вивозу в нас не було з аеропорту, то поранених ми доставляли в бункер. Десантників загиблих з Іл-76 теж.

Майже два місяці хлопці були в оточенні, потім почали збільшувати кільце і виходити із зони аеропорту. Бойовики засікли координати нашої армії й обстріляли позицію. Бій тривав близько 8 годин. В ніч на 17 серпня 2014 року до окопу, де ховався Петро від ворожої артилерії , залетіло два снаряди. Він отримав важке поранення , а двоє його товаришів загинули одразу. Через численні осколкові поранення боєць отримав відкриту хребтово-спинномозкову травму.

Одразу після поранення Петра транспортували у Харківський госпіталь, де виконали першу операцію, а потім – направили у Львів. Вже за кілька днів після операції боєць міг ворушити пальцями лівої ноги, однак на цьому процес його відновлення зупинився.

Нога бійця неопороздатна вже близько 1,5 року. М’язи стегна атрофовані, чутливість також порушена. Петро пересувається за допомогою милиць. Крім того, він часто відчуває болі у спині.

У разі невиконання лікування боєць міг залишитися інвалідом через атрофовану ногу, а відсутність навантажень могла привести до викривлення хребта. Проте нейрохірург медичного центру ilaya очікує високий результат відновлення нервів після паравертебрального (у спинномозковий канал) введення клітинного матеріалу.

Зараз Петро перебуває вдома, і чекає на другий етап лікування. Ми всі тримаємо кулаки за здоров’я хлопця і сподіваємось на скоріше одужання. Звіт про результати лікування Петра будемо публікувати в його профайлі.

Всю суму грошей для лікування Петра зібрав People’s Project завдяки пожертвам небайдужих людей. Але до проекту долучаються все нові та нові поранені, для яких біотехнології – єдиний шанс на одужання. Переважна більшість з них потрапила в проект "Біотех-реабілітація поранених" після тривалого та виснажливого лікування у державних клініках традиційними методами, що не дало результатів.

Оскільки держава, через законодавчі та інші обмеження, не підтримує біотехнології у лікуванні, поранені захисники можуть сподіватися лише на підтримку Народу. Долучайтеся до благодійної справи: тисніть зелену кнопку та поширюйте цю інформацію. Добро завжди повертається.

Усі реквізити тут.

Читайте також: 128-ма бригада отримала від волонтерів важливі оптичні прилади