Якщо в такому віддаленому районі хтось занедужає, йому доведеться довго чекати на приїзд лікаря. А це зрозуміло може мати непоправні наслідки для хворого.

Відтепер лікарям з Мельнбурзького шпиталю не треба їхати за сотні кілометрів, щоб обстежити хворого - вони можуть зробити це у режимі он-лайн. Експериментувати почали у штаті Вікторія.

Філ Коппін (Loddon Mallee Health): ″До цього часу ми могли лише проконсультувати хворого по телефону. Проте з цією системою у нас з’явилася можливість детальніше оглянути пацієнта і поставити йому правильний діагноз.″

Лікарі з віддаленого містечка Бендінго відтепер можуть проводити відеоконференції зі спеціалістами у Мельбурнзькій лікарні. Тамтешні лікарі можуть бачити пацієнта на моніторі і в режимі он-лайн спостерігати за його станом.

Величезні відстані у Австралії вже давно спонукали медиків знайти альтернативні способи надання допомоги хворим. Так народилася, а потім і втілилася в життя ідея повітряної швидкої допомоги.

Рон Емерсон (US Telemedicine Association): ″Це дуже корисний сервіс. Адже тепер жителі периферії мають шанс на оперативну та кваліфіковану медичну допомогу.″

Система складається з двох важливих компонентів - віддалене діагностування пацієнтів та мобільний відеозв’язок. Тож тепер не потрібно витрачати кошти, аби доправляти пацієнта до лікарні.

За допомогою лептопів та відеокамер медики можуть зконтактуватися зі своїми колегами і реально оцінити стан пацієнта. Це стане у нагоді й тим, хто страждає на серцеві недуги, астму чи діабет. Лікарі переконують: такий сервіс - майбутнє медицини.

Філ Коппін (Loddon Mallee Health): ″Я впевнений, що наші діти та онуки навіть не знатимуть про те, як колись треба було їхати за сотні кілометрів до найближчої лікарні.″

Відтак є надія, що за допомогою звичайної відеокамери вдасться зберегти ще більше людських життів.