Найперше перевірили техніку. Пофарбовані автомобілі лише на перший погляд здаються новенькими. Насправді ж, більшість із них - пенсіонери. Лісничі та рятувальники пильно оглядають кожну машину.

Анатолій Гетьманчук (заступник начальника Волинського лісомисливського господарства): “Найбільшим недоліком це є вік наших автомобілів. На жаль, він досягає 40 років, і тільки дякуючи нашим спеціалістам, тим людям, відданим, які у нас працюють по 20-30 років, вони здатні виконувати ті завдання, які перед ними ставляться”.

Втім, справа не лише у техніці, а й у вмінні нею користуватися. Бійці МНС мають бути готовими до будь-яких непередбачених обставин, інакше ситуація вийде з-під контролю.

Анатолій Настенко (заступник начальника частини з ремонту пожежних автомобілів обласного управління МНС): “Перша причина в тому, що можуть бути непідготовлені водії. Це одна з причин, тому що наші фахівці, які працюють на пожежних автомобілях, якщо не працює насос, вони мусять подати воду з системи, і таким чином, забрати воду з водойми”.

Добра фізична підготовка - для лісничого просто необхідність. Адже за добу він долає кілька кілометрів, обходячи ліс. Може зустріти й браконьєрів, тож мусить бути готовим дати їм відсіч. Коли ж трапиться пожежа, треба знайти сили і для перетягування колод, і для носіння відер з водою.

Ярослав Ваврищук (учасник змагань, боєць Старовижівського лісгоспу): “У реальних умовах треба більше дивитися по ситуації: як правильно підійти до пожежі, з якої сторони краще почати. А тут все пояснили, розказали, яка послідовність. Усе, що робиться, все робиться до кращого”.

Ліси займають понад третину усієї Волині. Тож готовність лісничих побороти вогонь - для регіону досить актуальне питання. Загалом, участь у змаганнях взяли 15 команд. Переможців нагородили грошовими преміями від 600 до 1000 гривень.