Зауважу, що зустріч у сербській столиці проходила у день 65-річчя Путіна. У Росії приділяють чимало уваги подібним сигналам, і США використали цей момент.

Читайте також: На Кремль ТБ пролунала неочікувана заява щодо діяльності Росії на Донбасі

Місце зустрічі – столиця країни, яка балансує між ЄС та Росією, також виглядає невипадковим. Сурков у коментарі "РБК" наголосив, що розмова була конструктивною, а існуючі проблеми можуть бути вирішені.

Перш, ніж говорити про чергову #зраду, раджу ознайомитися з інтерв'ю Волкера виданню "Газета.ру" напередодні зустрічі з Сурковим. Там американський дипломат не лише повторює свою тезу про страждання російськомовного населення лише там, де є російські війська, але і підкреслює:

Росія зайшла надто далеко у питанні використання свої військ на сході України.

Курт Волкер також підкреслює, що у Вашингтоні не виступають за руйнування Мінських домовленостей, а хочуть, щоб вони були виконані.

Схоже, ми маємо справу з новітнім випадком човникової дипломатії, хіба що реалізує цей алгоритм не дідусь Кісінджер, а його амбітний наступник.

Розраховувати на суттєве просування до чергового переобрання Путіна у березні 2018-го навряд чи варто, проте шанси на деескалацію ситуації на Донбасі не є нульовими.

Читайте також: Донецьк і Луганськ ми повернемо, вже доволі скоро, – Ярош