Громадянам треба буде зрозуміти, що в майбутньому нововведення дасть чимало позитивів. Адже чим довше людина працюватиме, тим більшу пенсію заробить. Крім того, більшість пенсіонерів в Україні і без цього нововведення воліли працювати б далі, вважають фахівці.

"У нас зайнятість пенсіонерів достатньо поширена з теперішнім пенсійним віком. Скоріше за все ці люди будуть працювати. Продовжувати працювати на своїх робочих місцях. Вони не будуть шукати собі нової роботи. Треба мати ще на увазі, що у нас немає обов’язку працювати. Те, що підвищують пенсійний вік, звичайно це є стимулом продовжувати працювати довший термін, але ніхто не можу зобов’язувати людину працювати", - каже провідний науковий співробітник Інституту демографії Лідія Ткаченко.

В рекрутингових фірмах зауважують, що загалом на ринку попит на працівників-жінок останнім часом зріс, оскільки слабка стать менш амбітна. Окрім того, знайдеться чимало професій, в яких реалізувати себе зможуть саме літні жінки.

"Це робота з дітьми, гувернантки, няні, тому що дуже багато молодих сімей сьогодні ухвалюють рішення жінки на користь кар'єри більш, ніж на користь сім'ї. Потреба в людині, якій ти зможеш довіряти свою дитину, вона дуже висока", - каже директор рекрутингової компанії "Форсаж" Олена Грищук.

Також, експерти заперечують тезу про те, що в Україні коротка тривалість життя у пенсіонерів. В інституті демографії зазначають - у 2009-му вона зросла на два роки, таким чином середня тривалість життя після виходу на пенсію у чоловіків становить 14 років, а у жінок - 22.

Нагадаємо, вітчизняні профспілки категорично проти збільшення пенсійного віку. Там заявляють - умови праці, соціальні чинники і стан здоров’я українців поки не дозволяють вдаватися до таких реформ.