Втім, існує чимало недуг, які хоч не загрожують смертю, але позбавляють людину радості сприймати світ сонця та фарб. Здебільшого зорові недуги розвиваються у віці 40-50 років. Часто повільну втрату зору люди вважають нормою, яка зумовлена віковими змінами.
Глаукома, скотома, дегенерація жовтої плями сітківки - неповний перелік захворювань очей. Приміром, глаукома вражає зоровий нерв. Зір поступово знижується. Аж до повної сліпоти. Відновити зір у таких випадках неможливо.
Деніс Мейбі (хірург-офтальмолог): "Важко дивитися, коли пацієнтів, які втратили зір, приводять їхні друзі чи рідні. Ще більше я впадаю у відчай, коли довідуюсь, що хворим можна було допомогти з допомогою лазерної терапії. Зараз зір вже не повернеш, єдине що залишається - фіксувати сумну статистику.”
Сучасні методи лікування дають змогу призупинити прогресування недуги, зберігши при цьому зір та працездатність людини. Але це можливо лише за умови виявлення хвороби на ранній стадії.


Хірургія ока

Допомогти людям з вадами зору може хірургія. Завдяки сучасним операціям на мікрохірургічному рівні на уражену структуру ока можна впливати надзвичайно точно.
Хірургічне лікування, що спрямоване на зниження внутрішньоочного тиску, є найефективнішим методом лікування глаукоми. Чим раніше застосовується хірургічне втручання, тим стабільніше і якісніше зберігається зір.
З допомогою сучасної офтальмохірургії можна назавжди забути про окуляри. Сучасні клініки пропонують корекцію далекозорості та короткозорості. Така операція - безболісна і триває вона недовго.
Офтальмохірург знімає лазером верхні шари рогівки. Кілька тижнів після процедури пацієнтам заборонено терти очі руками. Впродовж трьох місяців варто утриматися від контактних видів спорту. Втім, ці обмеження ніщо у порівнянні зі значним покращенням зору.