Пряма трансляція на
Останні випуски

"Русскій мір", прапор з Авдіївки і миротворці на Донбасі: про що говорив Порошенко у Мюнхені

- Читать новость на русском
Петро Порошенко на Мюнхенській конференції безпеки
Петро Порошенко на Мюнхенській конференції безпеки / Getty images

16 лютого у Мюнхені стартувала щорічна уже 54-та за рахунком безпекова конференція, у якій бере участь й Україна.

У перший день Мюнхенської безпекової конференції Президент України Петро Порошенко виступив під час панельної дискусії "Оборонне співробітництво в ЄС і НАТО: більш європейське, більш тісне, більш дієздатне?"

Читайте також: Мета Росії – помститися за розпад Радянського Союзу, – Порошенко

Пропонуємо тезово ознайомитись, що важливого сказав український президент у своєму майже 20-хвилинному виступі.

Про світову загрозу Росії

За словами Петра Порошенка, гібридна війна, яку веде Росія, поступово перетворюється у повномасштабну Світову гібридну війну.

Зло, яке несе Кремль, це війна… Ми розуміємо, що не сприйняли серйозно ситуацію у 2007-му, коли російський президент оголосив, що йде війною проти цивілізованого світу і агресія Росії проти України у 2014-му стала однією з найбільш цинічних і серйозних атак проти демократичного світу,
– зазначив він.

Про "русскій мір"

Порошенко пояснив, наскільки руйнівним є так званий "русскій мір" та "цінності", які він з собою несе, на прикладі окупованих Росією територій.

"Лише порівняйте рівень життя в колишньому Кенігсбергу з життям у Мюнхені. Або територію Карелії, яку Росія анексувала 80 років тому, з Фінською Карелією. Різниця між "русскім міром" та Вільним Світом приголомшує".

Про миротворців на Донбасі

На переконання Президента України, тільки виконання Росією мінських домовленостей призведе до миру на Донбасі і у Москви є шанс піти на компроміс та погодитись на миротворців ООН на всій території окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Читайте також: Кінцеве рішення залишається за Путіним, – депутат Заліщук про введення миротворців на Донбас

Під час свого виступу Порошенко показав прапор ЄС, який, за його словами, був привезений із прифронтової Авдіївки.

Про ефективність санкцій

Порошенко наполягає, що санкції проти Росії працюють і закликав Захід не відмовлятись від цього дієвого способу стримування Росії.

Зараз єдиним меседжем для Москви має бути те, що ціна продовжуватиме зростати до того часу, поки російські війська не відійдуть з Донбасу та Криму. Якщо хтось досі думає, що санкції неефективні, тоді ми посилимо їх, запровадивши нові та прикривши лазівки.

Читайте також: Скільки Україна тратить на безпеку і оборону: Порошенко дав відповідь

Про реформи та перспективи України в ЄС і НАТО

Порошенко запевнив, що Україна й надалі стоятиме на шляху реформ і вкотре пообіцяв створення спеціалізованого антикорупційного суду і закликав тримати для Києва відчиненими двері у ЄС та НАТО.

"Прогрес України був би неможливим без допомоги наших партнерів, які допомогли примножити наші здобутки на шляху реформ. Тримайте двері відчиненими для України – чи то в ЄС, чи то у НАТО".

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі