"Цей конфлікт, звісно, пов’язаний із хуліганством, і почався він 2 вересня 2007 року, коли встановлювали пам’ятник Катерині ІІ. Але тоді міністром внутрішніх справ був Василь Цушко — виходець із Одещини й ставленик Партії регіонів. Тоді Марков представляв канал свій ПР, активно її підтримував і вся Партія регіонів виступила на його захист. Тоді цю справу відібрали в Одеси, бо її не давали розслідувати, направили у Кіровоград, звідти — у Миколаїв, де й "похоронили". То де ж той знаменитий девіз "Закон суворий, але справедливий"? То чому за Маркова взялися зараз? Це усе залежить від політичної кон’юктури, а не від закону", — сказав народний обранець каналу новин "24".

За законом, вважає він, Ігор Марков "мав відповісти" у 2007 році, а не у 2013 році.

Де ж ви, хлопці, були 6 років? Як тільки Марков поміняв позицію… хоча, зрештою, він її фактично не змінював, бо Партія регіонів завжди йшла під прапорами дружби із Росією — "Мир, дружба, жвачка, Путин!". Сьогодні ж ПР зробила крен у Євросоюз, а Марков залишився вірним своїм ідеалам. І от, почали минуле піднімати. Це й є оте вибіркове правосуддя, про яке каже Європа. Тобто, тоді ти мав рацію, а сьогодні уже ні, бо змінилася політична ситуація. На це сьогодні дуже гидко дивитися. Тоді (у 2007 році, — "24") билися, доводили, хотіли його притягнути до відповідальності, але не могли, бо усі стали на його захист. А сьогодні виходить, оскільки він не проводить генеральну лінію партії, то має йти в тюрму. Такі методи роботи нікуди не годяться і я їх не поділяю, — пояснив він.

На наше питання, чим завершиться справа Маркова, пан Москаль сказав, що наскільки він знає арештованого по парламенту, то від своїх поглядів Марков не відмовиться.

"У нас така дивна держава, що ми самі собі шукаємо проблеми, а потім починаємо з ними самі ж боротися. От Партія регіонів знайшла проблему Луценка, Тимошенко й інших. Цих проблем було мало, тож вони знайшли ще й проблему Маркова. Ми смішно виглядатимемо. Повірте мені, російське телебачення професійніше від українського і воно нас просто показуватиме у дуже неприглядному вигляді, особливо це відобразиться на східних і південних регіонах, де майже не дивляться українське телебачення", — гадає депутат.

Опозиціонер також впевнений, що Партія регіонів сама вирощує собі тих, хто з ними боротиметься у 2015 році.

Марков уже не боротиметься проти "Батьківщини", "Свободи", як це було у 2007 році, чи УДАРу. Усю силу і медіаресурси він кине на боротьбу проти Партії регіонів. Але це уже не наші проблеми. Просто ми не поділяємо такі методи роботи, адже правосуддя не може бути вибірковим: якщо ти лояльний до влади, то не несеш кримінальної відповідальності, а якщо не лояльний — тобі згадують мало не те, як ти обпісявся у дитячому ліжечку. Якби Маркову згадали щось вчорашнє чи позавчорашнє, цьогомісячне або й навіть цьогорічне, то ще б можна було зрозуміти. Але коли піднімається справа, що закривалася на високому рівні із благословення вищого політичного керівництва нинішньої держави, то робиться вигляд, що тоді нічого не було, а тепер все є,
— тлумачить представник "Батьківщини".

Окрім того, Геннадій Москаль переконаний, що слід визнати, Одеса — проросійське місто, яке не стане проєвропейським навіть при наявності "небагатьох прихильників євроінтеграції".

"Відтак, Марков і його партія там мають підтримку, а Партію регіонів сьогодні там вважають такою, що зрадила інтереси виборців, бо йшла із гаслами про дружбу з Росією і вступ до Митного союзу. Так і справді було. Саме тому тепер виборці стали на бік Маркова, адже вони не розуміють усіх юридичних нюансів. У всіх країнах: не залежно від влади і посади, яку ти займаєш, ти повинен відповідати за свої політичні погляди. Марков вчинив злочин, але це було 6 років тому і тоді його влада благословила на перемогу, адже тоді там виборча компанія була під контролем Партії регіонів. Вона забрала його у свою фракцію. То хіба тоді вони не знали, хто він такий? Тільки тепер прозріли? Тоді вони його гладити за шерстю, а сьогодні — проти. Це якась подвійна модель і підміна морально-етичних норм. Мені це зовсім не імпонує",
— поділився із нашим каналом народний депутат.

Також пан Москаль пригадав, що свого часу у парламенті він, як прихильник євроінтеграції, часто дискутував із Ігорем Марковим, який симпатизує Митному союзу. Більше того, вони навіть домовилися провести цього місяця ток-шоу із прихильниками обох.

"Люди повинні самі визначитися. Але сталося те, що сталося, те, що не повинно було статися. Бо відповідати потрібно було у 2007 році, а не влаштовувати сьогодні шоу із "Беркутом", побиттям, криками, шумом і гамом. Ну хіба ця справа має таку складність, аби її розслідувало аж головне слідче управління МВС України? Це — рядове хуліганство, яке має розслідувати райвідділ міліції. Щось у нашому королівстві не те робиться", — зазначив він.

Нагадаємо, вчора під час допиту у будівлі обласного управління внутрішніх справ правоохоронці затримали Ігоря Маркова.

В Одесі протистояння прихильників екс-депутата Ігоря Маркова та міліції біля будівлі Головного управління МВС України в Одеській області закінчилося силовою акцією правоохоронців.

Управління зв'язків з громадськістю МВС України повідомило, що Ігор Марков затриманий в Одесі після вручення повідомлення про підозру у вчиненні хуліганських дій в 2007 році.

Політолог Володимир Цибулько переконаний, що арешт екс-нардепа Ігоря Маркова є запобіжним заходом влади, адже він мав шанс стати символом боротьби проти євроінтеграції.

Екс-нардеп Ігор Марков оголосив голодування. Сьогодні ввечері Голодуючого Маркова арештували на 2 місяці.


Розмовляла Ірина ВОВК,
канал новин "24"

Фото: uainfo.org, dumskaya.net, igormarkov.od.ua