Про своє ставлення до створення Конгресу місцевих і регіональних влад в інтерв'ю виданню розповіли міські голови Дніпра та Львова.

Читайте також Садовий очолив одну з палат в Конгресі місцевих і регіональних влад

Позиція Філатова

За словами Філатова, ідея створення Конгресу, є результатом правлячої партії на місцевих виборах.

По-друге – прийшло, найімовірніше, розуміння того, що в такій великій, складній і різній країні, як Україна, неможливо ходити колонами й побудувати КПРС. Однозначно, різні формати діалогу – формальні, неформальні – теж прекрасно,
– зазначив мер Дніпра.

Він також переконаний, що поява такого органу свідчить про прагнення президента встановити діалог з регіонами.

Позиція Садового

Міський голова Львова Андрій Садовий оцінив пропозицію очолити Палату місцевої влади, заявивши, що це стало для нього несподіванкою. Тому він вирішив наразі обмежитися терміном на пів року на цій посаді, аби побачити на практиці роботу органу.

Якщо ми працюємо без політиканства і без використання місцевого самоврядування в чиїхось партійних інтересах, тоді я готовий працювати,
– наголосив мер Львова.

Та додав, що якщо побачить якісь недобрі наміри – тоді Конгрес "буде без нього".

Конгрес місцевих та регіональних влад: що відомо

  • Конгрес – це консультативно-дорадчий орган при президентові. Його створили на заміну Раді розвитку громад та територій.
  • Він складається з 2 палат. До першої входять місцева влада, голови ОТГ та районних рад, до другої – голови обладміністрацій та облрад.
  • Конгрес є "майданчиком при президентові", який повинен об'єднати законодавчу та виконавчу владу та організації місцевого самоврядування.
  • Його називають зразком двопалатного парламенту.