Проте, навіть у, на перший погляд, успішній та неординарній історії "бітлів" не все було так легко. Шлях до слави відкрили їм непрості рішення. Саме в них легендарна четвірка показала себе не просто милими, завжди усміхненими хлопцями, а рішучими чоловіками з характером.

У 1961 році, ще на зорі своєї слави, під час гастролей в Гамбурзі, тодішній барабанщик Бітлз Стюарт Саткліфф закохався в юну художницю і фотографа Астрід Кірхгерр. Саме вона придумала легендарні "бітлівські" стрижки і запропонувала хлопцям одягнути замість потертих шкіряних "косух", до яких звикли музиканти, піджаки за кроєм П'єра Кардена – без комірів.

Не кожна компанія зухвалих молодих рокерів, які мають власні переконання й бачення, готова прислухатися до порад збоку. А "Бітлз" прислухались, адже побачили в новому іміджі нові перспективи.

Чиайте також: Загадки шаленої популярності The Beatles: як писались найвідоміші хіти четвірки

Упертий Джон Леннон та амбіційний Пол Маккартні славилися своєю непоступливістю. Однак, обидва довірилися власнику ліверпульської музичної крамниці, не набагато старшому за них, Браянові Епштейну. Останній побачив у хлопцях неабиякий потенціал і запропонував власні послуги менеджера, ретельно виписавши на папері детальний план розвитку групи. Від такого ділового підходу і Пол і Джон були в захваті.

Саме Епштейн навчив учасників гурту, як триматись на сцені й під час інтерв'ю. Він домігся перших професійних записів для хлопців і організував для них концертну діяльність.

Непересічний талант та вдала командна робота – лише одна зі складових успіху "бітлів". Основне ж – наполегливість та важка праця. Ще перед тим як здійснити різкий прорив у кар'єрі, хлопці двічі мали виснажливі гастролі в Гамбурзі, де впродовж кількох місяців грали в нічних клубах щовечора по 12 годин і жили далеко не в найкращих умовах. Як зазначав один з біографів групи, Марк Льюїсон, "саме гамбурзький період викував стиль групи, яка підкорить згодом весь світ".

Та до підкорення світу залишалося ще 2 роки – впродовж яких "Бітлз" відіграли 262 концерти в ліверпульському клубі Cavern Club. Пік популярності, який припав на 1960 роки, ознаменував у Великій Британії та й світі загалом цілу епоху – епоху "бітломанії".

Читайте також: Жуки чи звірі: дізнайтесь, який із вас бітломан?

У 1965 році учасникам The Beatles вручили ордени Британської імперії, і вже через якихось 4 роки Джон Леннон продемонструє характер і поверне свою нагороду на знак протесту проти підтримки британським урядом агресії США у В'єтнамі. До кінця життя Леннон залишався вірним власним принципам – влаштовував антивоєнні акції, які знаходили підтримку мільйонів пацифістів по всьому світу.

"Бітлз" намагались бути новаторами скрізь і всюди. 25 червня 1967 року, вперше в історії, канал BBC транслював виступ "ліверпульської четвірки" через супутник на весь світ. The Beatles створили одні з перших кліпів в історії телебачення. Це було зроблено тому, що у хлопців не було часу брати участь у шоу і зйомках через щільний графік.

Пол Маккартні і Джон Леннон навіть заснували свою компанію Apple для випуску музики і фільмів. Саме на даху Apple Records група дала легендарний концерт просто неба, який став завершальним акордом творчості Бітлз.

Земна слава "Бітлз" поширилася буквально до зірок: на честь Джона Леннона названо астероїд та один з місячних кратерів.