Лідер "Самопомочі" Андрій Садовий написав на Facebook-сторінці, що про жодні обмеження конституційних повноважень президента мова не може йти апріорі. Лише впорядкування процедур, якими він їх реалізує.

Читайте також: "Самопоміч" готує закон "Про президента": що про це відомо

Політик стверджує, що сьогоднішній парламент може почати розглядати цей закон виключно після того, як позбавить недоторканості народних депутатів і проголосує за новий закон про вибори до ВР на основі відкритих списків.

Без цих рішень парламент в принципі може не дожити до осені,
– наголосив Садовий.

Остаточна редакція законопроекту "можлива лише як консенсус між командою новообраного президента, громадським експертним середовищем і парламентом.

"Для всіх, хто переживає, що "Самопоміч" хоче не дати новому президенту щось зробити. Ми максимально зацікавлені, щоб все було добре. Сподіваємось, команда переможців також!", – додав політик.

Яка мета закону "Про президента"? За словами заступника парламенту, мета – не обмежити владу президента, а тільки привести її у відповідність до Конституції, і навіть більше – захистити президента.

Що передбачає законопроект? Текст законопроекту опублікований на сайті партії "Самопоміч". Він передбачає, що президент вносить подання про призначення міністра оборони і міністра закордонних справ за пропозиціями коаліції депутатських фракцій. При цьому він не може вказувати у своєму поданні інші кандидатури, ніж ті, які запропонувала коаліція. Відповідно до законопроекту, президент не може призначати очільників усіх регуляторів. Законопроект пропонує забрати такі повноваження у президента для того, аби "була відповідальна інституція і відповідальний керівник".

Чи спрощується процедура імпічменту? У законопроекті процедура імпічменту деталізована. Однак, відповідно до 111 статті Конституції (статті про процедуру імпічменту) ця процедура є нездійсненною не лише для України, але й для будь-якої іншої країни.

Чи може Верховна Рада підтримати закон до інавгурації? Це неможливо. До інавгурації залишився один пленарний тиждень. Оксана Сироїд зазначила, що для ухвалення виборчого кодексу потрібно декілька місяців.