"В різні часи жінки відстоювали різні права. Сьогодні ми відстоюємо право бути політиками", зазначила депутат.

Лобан нагадала, що під час проведення місцевих виборів у 2015 році ЦВК ухвалила роз’яснення закону "Про місцеві вибори", згідно з яким партіям дозволили фактично не дотримуватися гендерної квоти при оформленні списків кандидатів у депутати.

Київська міська організація політичної партії "Об’єднання "Самопоміч" звернулася з позовом до Київського апеляційного адміністративного суду, який скасував рішення ЦВК. Однак ЦВК оскаржила рішення в Вищому адміністративному суді України, який фактично не розглянув справу по суті. Провадження було закрито без розгляду питання законності рішення суду першої інстанції. Цим ВАСУ порушив права заявника на справедливий розгляд справи незалежним судом.

Депутат зазначила, що "Об’єднання "Самопоміч" оскаржує порушення права на вільні вибори ЦВК, що ухвалила дискримінаційне роз’яснення закону "Про місцеві вибори". Пункт 4 роз’яснення призводить до порушення принципів виборчого права, низки міжнародних правових актів, зокрема Конвенції про захист прав людини та Протоколів до неї, національних правових актів.

"В Україні немає більше юридичних можливостей відстоювати виконання закону "Про місцеві вибори", тому ми звертаємося до Європейського суду з прав людини", наголосила депутат.