Барак Обама покладав вінок у Меморіальному парку миру в Хіросімі – це вперше чинний американський президент відвідує місце атомних бомбардувань в Японії. Опісля – зустріч із тими, хто 70 років тому вижив під час страшних атак. З одними президент сміється, інших – утішає.
Схоже, ніхто з присутніх не тримає зла на президента країни, яка й організувала атомне бомбардування. Хоча Барак Обама вибачення за атаки так і не попросив, його промова – це маніфест проти ядерної зброї.
Відвідини Хіросіми – чи не найяскравіша подія під час саміту Великої сімки, хоча офіційно заходи не пов'язані. Лідери найрозвиненіших держав світу засідали у місті Шіма. Протягом двох днів сімка президентів і прем'єрів, глави МВФ та Світового банку і кілька запрошених лідерів з Азії та Африки прогнозували, з якими викликами світ зіткнеться найближчим часом. Цього року багато уваги приділили міграції і, звісно ж, тероризму.
Та чи не головною темою дводенного саміту став ймовірний вихід Британії з Євросоюзу. Кожен учасник поспішив заявити, що проти Брекзіту, як називають це в західній пресі. Мовляв відтік капіталу буде такий, що не виграє ні Британія, ні ЄС.
Щодо України, то Велика сімка погодилася продовжити санкції проти Росії, а за потреби навіть посилити. Вердикт одностайний: обмеження щодо Кремля триватимуть доти, доки не буде виконано мінських угод. А от сам Київ заохочують до реформ: гарантують підтримку, якщо українська влада реально боротиметься з корупцією та проведе судову реформу.