Віцепрем'єр-міністр України Дмитро Кулеба під час візиту до Вашингтону заявив, що тут ідеться не про Україну, а про щось більше, повідомляє пресслужба урядовця.

Важливо: Санкції США проти "Північного потоку-2": чому від цього виграє Україна

Йдеться про стратегічну рівновагу в Європі. Мова йде про енергетичну безпеку в Європі,
– наголосив Кулеба.

Український політик закликав Сенат США та президента Дональда Трампа підтримати ухвалені раніше Палатою представників санкції проти компаній, причетних до спорудження газогону "Північний потік-2".

США запевнили, що впроваджуватимуть санкції проти компаній, які прокладають трубу "Північного потоку-2", якщо вони самостійно не припинятимуть підсанкційну діяльність.

Напередодні Дональд Трамп заявляв, що готовий підписати "негайно історичний оборонний бюджет".

Що відомо про візит Кулеби до США

Віцепрем'єр-міністр України Дмитро Кулеба – перший високопоставлений представник Києва, прийнятий у Вашингтоні з часу початку президентства Володимира Зеленського.

Загалом під час візиту до Вашингтона 11-13 грудня Кулеба висловив надію на "справедливе" ставлення адміністрації США до нинішнього українського уряду.

На що поширюються санкції США проти "Північного потоку-2":

  • на судна, причетні до прокладання труб на глибині 100 футів (приблизно 30 метрів) нижче від рівня моря;
  • іноземних осіб, які продавали чи здавали в оренду ці судна.

Таке рішення США завдасть серйозного удару по трубопроводах. Річ у тім, що Росія не має відповідної техніки для прокладання труб на глибині понад 30 метрів і змушена купувати послуги іноземних судновласників. А вони тепер замисляться, чи буде доцільно ризикувати бізнес-інтересами у США.

До речі: Хороші новини зі США: Гончарук прокоментував санкції проти "Північного потоку-2"

Запровадження санкцій проти компаній, які беруть участь у будівництві "Північного потоку-2", можуть відтермінувати його завершення на 5 років.

Важливо! Загалом російський трубопровід "Північний потік-2" має пролягати через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Польща та країни Балтії намагаються заблокувати будівництво трубопроводу, адже він посилить енергетичну залежність Європи від Росії.

Потік
"Північний потік-2" на мапі

Що таке "Північний потік-2"Проєкт магістрального газопроводу з Росії в ЄС через Балтійське море. Саме у нього російський "Газпром" хоче перенаправити більшу частину газу з ГТС України. Навіть запуск газопроводу мав збігтися із закінченням чинного контракту на транзит газу через Україну (31 грудня 2019 року), однак цього не станеться.

– Вартість проєкту – майже 10 мільярдів євро.
– Пропускна здатність "Північного потоку-2" – 55 мільярдів кубометрів газу на рік.
– Оператор "Північного потоку-2" – компанія Nord Stream 2 AG.
– Засновник і власник контрольного пакета акцій Nord Stream 2 AG – російський монополіст "Газпром".
– Партнери – французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.