Спалах COVID-19 у Високопіллі розпочався з місцевої церкви, про це у прямому ефірі розповіла кореспондентка 24 каналу.

Читайте також На Львівщині влаштували хресну ходу для виносу плащаниці: поліція відкрила справу

За свідченням лікарів, принести хворобу в село міг священник – у нього та його дружини підтвердили коронавірус. Напередодні він відвідував зібрання священнослужителів на Західній Україні.

Розповсюдження COVID-19 розпочалося саме з церкви. Розслідування ще триває, але з високою ймовірністю інфекція поширилася саме від священника,
– прокоментував ситуацію Олексій Кучер, голова Харківської ОДА.

Як повідомляє Валківська РДА, наразі в районі підтверджені ще 9 випадків COVID-19: 4 людини фактично проживають у Високопіллі, 5 – у місті Валки.

Головний санітарний лікар Харківщини Любов Махота повідомила, що у Високопіллі відібрано ще 40 зразків для тестування коронавірус.

Зазначимо, що єдина загибла від коронавірусу на Харківщині – також парафіянка місцевої церкви. 71-річна жінка продавала там свічки, тож могла контактувати з великою кількістю людей. В неї діагностували двосторонню пневмонію, а згодом, у день смерті, підтвердили COVID-19. Пацієнтка мала супутні захворювання, зокрема, цукровий діабет.

Довідка. Станом на ранок 17 квітня в Україні підтвердили 4 661 випадок захворювання на коронавірус. За добу виявили 501 новий випадок інфікування. На жаль, підтвердили 125 летальних випадків.