На цьому наголошує і Головне юридичне управління парламенту у своєму висновку, повідомив у своєму Telegram директор ДБР Роман Труба. Саме тому 23 та 27 серпня слідчі ДБР спільно з оперативним підрозділом СБУ проводили огляд центру управління системою "Рада".
Читайте також: Сенсорна кнопка у Раді: хто та чому покликав ДБР у парламент
Труба уточнив, що ДБР з’ясовує, що планували та вже зробили окремі керівники Апарату парламенту, чи порушили вони правила використання сенсорно-обчислювальної системи.
"До речі, ми приходили не з обшуками, а з оглядом, на який отримали дозвіл першого заступника керівника Апарату ВР", – зауважив директор ДБР.
При цьому він зазначив, що загалом ініціатива з сенсорною кнопкою є гарною.
Що відомо про історію з сенсорною кнопкою і слідчі дії силовиків?
Обраний нардепом від "Європейської солідарності" Андрій Парубій заявив, що працівники СБУ та ДБР 23 серпня заблокували процес запуску сенсорної кнопки для голосування в Раді. А 27 серпня провели у парламенті слідчі дії. Вони зайшли в комп'ютерний центр, сказали, що проводяться слідчі дії і заблокували роботу центру. При цьому дали вказівки не впускати нікого з представників Апарату в зал.
В ДБР заявили, що у супроводі СБУ проводять досудове розслідування у справі про порушення службовими особами Апарату парламенту правил використання комп’ютерів та автоматизованих систем через впровадження сенсорної клавіші.
Дізнайтеся, коли Рада зможе перейти на нову систему голосування
Для чого в Раді сенсорна кнопка Для боротьби з кнопкодавством народних депутатів, тобто, щоб вони не могли голосувати ще за когось, окрім себе. Сенсорна кнопка має працювати за іншим принципом – не, як реакція на тепло, а як реакція на відбиток пальця.
Боротьбу з кнопкодавством називають одним із пріоритетних завдань у партії "Слуга народу". Окрім сенсорної кнопки, пропонують забирати мандат за неособисте голосування або штрафувати на 80 тисяч гривень.