Про це розповів український режисер та колишній бранець Кремля Олег Сенцов, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, передає "Новое время".

Це цікаво: Грета Тунберг VS Дональд Трамп: чим запам'ятався перший день Давосу

Путін грає в довгу гру – дуже серйозну, дуже складну. Це дуже небезпечний, сильний противник і абсолютно жорстокий. Потрібно розуміти, з ким ти маєш справу. Або пан Зеленський не зовсім розуміє, з ким він має справу, або вважає, що він зможе це зробити,
– зауважив колишній політв’язень.

Сенцов додає: таку ж позицію, як Зеленський, має глава СБУ Іван Баканов.

Я з ним спілкувався. Дуже дивно чути від дорослих людей, що вони в це вірять,
– висловився бранець Кремля про переговори з Путіним.

Що думає про наміри Путіна і повернення Криму Україні Сенцов: головне

  • Путін хоче миру, бо це для нього зручно. Саме тому він демонструє всім, що веде переговори, що Росія начебто не є агресором. Таким чином він намагається показати світовій спільноті: в Україні – внутрішній конфлікт.
  • Для Путіна Крим надзвичайно важливий. Україні реальніше повернути Донбас, аніж анексований півострів.
  • Крим можна буде повернути лише після того, як Путін піде з посади президента. В іншому випадку – "він швидше віддасть Кремль".
  • Всередині Росії назрівають протестні настрої і несприйняття влади. Для України це – вікно можливостей, коли можуть повернутися окуповані території – і Донбас, і Крим.
  • Рішення про повернення Криму, на думку режисера, буде приймати вже нове, більш демократичне у порівнянні з Путіним, керівництво Росії.
  • Цьому керівництву потрібно буде допомогти в питанні повернення півострова жорсткою позицією самої України і підтримкою її в усьому світовому співтоваристві.

Що таке Всесвітній економічний форум у Давосі?Міжнародна неурядова організація, яка щороку організовує зустріч в Давосі (Швейцарія). Подія збирає вищих керівників бізнесу, міжнародних політичних лідерів, обраних інтелектуалів і журналістів. Учасники обговорюють найбільш актуальні питання, що стоять перед світом. Вперше п'ять найбільших світових ризиків є екологічними.

Цього року форум триватиме з 21 по 24 січня. Очікується, що на нього завітають 3000 лідерів з 117 країн. Серед запрошених гостей, зокрема, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент України Володимир Зеленський.