8 травня під час лінійки у школі №8 у Черкасах масово знепритомніли учні. Спершу повідомлялось про щонайменше 30 дітей, які втратили свідомість. Згодом стало відомо, що госпіталізовано 51 дитину, 11 з них опинилось в реанімації. У лікарні також опинився один вчитель.

Дивіться також: Отруєння дітей у Черкасах: з'явилось відео евакуації, на місці працює поліція

За фактом масового отруєння школярів у Черкасах поліція відкрила кримінальне провадження.Прем'єр-міністр Володимир Гройсман та виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун відправились для з’ясування ситуації. Пізніше мер Черкас повідомив, що стан дітей, які знепритомніли під час лінійки, стабілізувався.

Подібний інцидент стався під час лінійки 8 травня в одній зі шкіл Новомосковська Дніпропетровської області. У загальноосвітній школі №6 на лінійці, приуроченій до Дня пам’яті та примирення стало погано майже 20 школярам. Діти відчули запаморочення, у 18-ти учнів лікарі діагностували вегетосудинний пароксизм, госпіталізувати їх не довелося. Ще одну дитину забрали до лікарні з невротичною реакцією – цей стан виникає після втрати свідомості.

Шкільної їдальні перед лінійкою діти не відвідували.