Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Читайте також: "Зупиніть агресію Росії": з'явились фото протестів у Польщі через дії Кремля в Азовському морі

Акція відбулася у центрі міста, у ній по черзі взяли участь близько 50 активістів – представників низки опозиційних організацій. Протест тривав близько трьох годин замість запланованої однієї.

Учасники пікетів назвають захоплення російськими силовиками українських моряків "черговою спробою Росії збільшити зону окупації українських територій".

Санкт-Петербург Протести Азовське море
У Санкт-Петербурзі протести проти агресії Росії/ Джерело: Фейсбук Vladimir Shipitcyn

Активісти вимагали звільнити і повернути на батьківщину українських моряків, повернути Україні її захоплене майно, припинити морську блокаду портів України в Азовському морі і покарати винних у захопленні українських кораблів.

Санкт-Петербург Протести Азовське море
Учасники акції вимагали припинення війни/Джерело: Фейсбук Vladimir Shipitcyn

При цьому учасники протестів наголошували, що за українськими моряками мають визнати статус військовополонених. Натомість їх судять як цивільних осіб, які вчинили кримінальний злочин.

Санкт-Петербург Протести Азовське море
На акції зібралось близько 50 осіб/Джерело: Фейсбук Vladimir Shipitcyn

Місцева поліція нікого не затримали. Однак під час акції трапився один інцидент – агресивно налаштована жінка напала на одного активіста і порвала його плакат.

Нагадаємо, 1 грудня звільнити українських моряків вимагали у Москві. Там поблизу адміністрації президента пройшла акція, учасники якої вимагали відпустити полонених таі припинити війну з Україною. У протесті взяли участь близько 20 активістів – він також був "одиничним".

Чому росіяни протестують "по черзі"?У Росії як єдиний різновид публічної акції, яка не вимагає узгодження з владою, дозволений одиничний пікет. Учасники таких заходів, щоб уникнути звинувачень у "масовій акції2, не стали розтягуватися вздовж проспекту на достатній відстані одне від одного. Активісти змінюють одне одного з різними плакатами в одному місці.

Що відомо про ескалацію конфлікту в Азовському морі та її наслідки?25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових в Азовському морі. Відомо, що 2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм. Проте в Росії заявили, що нібито українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Згодом група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня та заборонила в'зд чоловікам з Росії віком від 16 до 60 років. Натомість Росія почала блокувати українські судна та порти в Азовському морі. 28 листопада "суд" в окупованому Криму всім 24-м полоненим українським морякам обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 2 місяці.