Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Що отримає Україна від зони вільної торгівлі з ЄС: відповіді на важливі питання

   - Читать новость на русском
   ЗВТ між Україною і ЄС / Телеканал новин "24"

   З 1 січня 2016 року почне діяти Угода про зону вільної торгівлі України з Євросоюзом. Але що це означає: українці матимуть з цього вигоду чи навпаки постраждають? Відповіді на усі питання, які вас хвилюють, у матеріалі журналістів "24".

   Зона вільної торгівлі з боку ЄС до України працює з весни 2014 року. Тобто, українські виробники вже отримують ті переваги, які вона передбачає. З 1-го січня 2016 року зона вільної торгівлі запрацює для європейських виробників.

   Що таке зона вільної торгівлі?

   Це тип міжнародної співпраці, при якій у країнах-учасниках скасовуються митні збори і податки, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі. Тобто, Україна домовилась із ЄС про те, що в економічних відносинах між ними будуть зменшені та скасовані тарифи, які застосовуються сторонами щодо товарів; відбудеться спрощення доступу до ринку послуг, а також українські правила та регламенти, що стосуються бізнесу; будуть приведені у відповідність до правил та регламентів ЄС, що забезпечить вільний рух товарів і послуг між двома сторонами.

   Хто від ЗВТ виграє більше: Україна чи ЄС?

   Свій зиск отримають обидві сторони. Українські виробники продаватимуть свій товар у країнах ЄС без мита (власне, вони це вже роблять, починаючи від травня 2014). Європейські виробники так само з 1 січня зможуть постачати свою продукцію безмитово українським споживачам. Але найбільше на сьогоднішній стадії української економіки від зони вільної торгівлі з ЄС виграють українські споживачі на українському ринку. У нас з'явиться набагато більший вибір європейських товарів, які складуть конкуренцію товарам вітчизняним, китайським, турецьким та іншим. Більший вибір – нижчі ціни.

   Які вигоди отримує український виробник?

   Головна вигода – не треба платити мито. Серед українських виробників від зони вільної торгівлі виграють ті, які вже зараз присутні на європейському ринку. Вони зможуть продавати більші об’єми своєї продукції.

   Також український бізнес завдяки ЗВТ отримує доступ до європейських інвестицій, і навіть – до ринку державних закупівель.

   Коли зона вільної торгівлі почне приносити дохід Україні?

   Споживачі побачать ЗВТ у дії вже за місяць – два. За цей час власне європейські товари зможуть зайти в Україну.

   Прибуток виробників залежить від організації процесу поставки товару. Виробники, які вже працюють з ринками ЄС без мита (з весни 2014) – вже отримують вигоди.

   Крім того, у перспективі, отримаємо здешевлення певних видів товарів. Наприклад, років за 10 – прогнозують економісти, в Україні на 10% подешевшають завезені з ЄС автомобілі, оскільки на них не буде нараховуватись мито.

   Щоб збільшити інфографіку — натисніть на зображення:

   Чи вигідна така співпраця з ЄС українцям?

   Вигідна. Особливо споживачам. Більше товарів значить більшу конкуренцію між виробниками, а отже – меншу ціну товару і вищу його якість.

   Але головна вигода ЗВТ з ЄС не так у самій торгівлі, як у нових інвестиційних можливостях для компаній – залучати саме європейські інвестиції. Для цього нашим виробникам потрібно йти на співпрацю з європейськими виробниками: створювати спільні підприємства, можливо навіть з реєстрацією і юрисдикцією у країні ЄС, наприклад, в тій же Польщі чи прибалтійських країнах. Таким чином, може значно активізуватись європейський інвестиційний потік в Україну. Договір про економічну і торгову співпрацю робить Україну для європейських країн у економічному плані "своєю". Що дасть можливість створення виробничих кооперацій з підприємствами країн ЄС.

   Наприклад, можна домовитись із підприємством в Німеччині і побудувати для нього в Україні один цех, який вироблятиме запчастини для німецького підприємства. Але в ньому буде наша робоча сила, наша зарплата, наші податки. І таких виробництв по всій Україна може бути багато.

   Які ризики від ЗВТ для України?

   Ризики, у першу чергу, для українських виробників. Вони отримують більш жорстку конкуренцію від європейських виробників, які на сьогодні є більш конкурентоздатними, і по ціні, і по якості продукції. Але в підсумку це змусить наших виробників швидкими темпами модернізувати виробництво, підвищувати якість продукції, інакше вона буде неконкурентною не лише на зовнішньому ринку, а й на внутрішньому.

   Як це вплине на стосунки з Росією?

   Це вже вплинуло. Росія у відповідь на початок дії ЗВТ України і ЄС відмінила таку ж зону між Україною і Росією. Хоча її як такої і не було. Тому що Росія в односторонньому порядку завжди обмежувала українські товари на своїх ринках.

   Але це політична реакція Росії на продовження євроінтеграції України.

   Читайте також: 8 головних питань про російське продуктове ембарго

   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин

   Читай новини навіть без інтернету

   Завантажити

   Читай новини навіть без інтернету

   Залиште відгук