Люди, які страждають, на соціофобію, бояться користуватися місцями громадського харчування, громадським туалетом і не можуть займатися чим-небудь при спостереженні з боку, передає Zdorovia.

Читайте також: Більшість власників смартфонів страждають на номофобію: моторошні наслідки

Також такі люди починають уникати заходи, де нікого не знають, чи перестають висловлювати свою думку на нарадах, щоб не червоніти і не виглядати нерозумно.

Якщо подібні ситуації з вами трапляються як мінімум півроку та заважають жити – варто звернутись до спеціаліста.

У таких ситуаціях через страх стати посміховиськом, бути засудженим людьми чи відкинутим ви можете відчувати, як частішає серцебиття, виступає піт та навіть нудить.

Як подолати соціофобію? Зі слів психологів, найкраще частіше влаштовувати собі незручні ситуації – зустрічатися з друзями в компанії, записатись на курси акторської майстерності для початківців та інше. Це відмінний спосіб вийти із зони комфорту в атмосфері підтримки і розуміння.

Лікування, зазвичай, включає розмовну терапію, відвідування груп підтримки і ліки. Зокрема, це можуть бути антидепресанти, препарати від тривожного розладу тощо. А ще намагайтесь частіше уявляти собі позитивний розвиток ситуації.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.