У Furfur вирішили розібратися в результатах досліджень, які свідчать про корисні ефекти кислоти, і відібрали 5 негативних факторів, в боротьбі з якими можуть допомогти психоделіки.

Страх смерті

Професор Еріка Дайк представила результати дослідження, яке було проведене в 2014 році. Десятьом пацієнтам, які хворі на рак, протягом року давали ЛСД. Результати вийшли однозначними: у 77,8% пацієнтів помітно знизився рівень тривоги і страху померти. Поліпшення якості життя відзначили 66,7% учасників експерименту.

Про результати докладнішого дослідження, проведеного в Швейцарії, написав The Journal of Nervous and Mental Disease. 12 пацієнтів розділили на 2 групи і, перед тим як почати видавати ЛСД, переконалися, що за добу до цього вони не пили алкоголь і не приймали антидепресанти. Одній групі видали 200 мікрограмів ЛСД, інший – 20 мікрограмів (ефект від такої дози практично неможливо відчути). Між прийомами проходило кілька тижнів, всіх досліджуваних опитували терапевти.

Група, якій дісталася більша доза, зазначила, що тривога стала проявлятися набагато рідше, і навпаки: група, що отримала дозу 20 мікрограмів, поскаржилася на погіршення стану.

Алкоголізм

Вчені Норвезького університету природних і технічних наук проаналізували 6 окремих досліджень, проведених на майже 500 пацієнтах з 1966 по 1970 рік. В рамках досліджень вони вживали алкоголь, але деяким видали дози ЛСД, що варіюються від 210 до 800 мікрограмів.

Серед тих, кому дісталася кислота, 59% знизили споживання алкоголю. В іншій групі таких виявилося лише 38%. Такий ефект тривав півроку після прийому галлюциногена, але через рік зник.

Одинарний прийом ЛСД може надати істотну допомогу в боротьбі зі зловживанням алкоголем,
— зазначили автори дослідження, додавши, що регулярний прийом може стати результативнішим.

Депресія

Для дослідження, проведеного в Університеті Кардіффа, відібрали 20 волонтерів, які вже мають досвід з ЛСД. Їм ввели помірну дозу кислоти (близько 75 мікрограмів), а потім заміряли їх мозкову активність за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії.

Робін Кархарт-Харріс, один з учених, які проводили експеримент, зазначив, що доза дала "досить відчутний ефект" на психічний стан пацієнтів. Троє людей відчули нетривалі напади тривоги і параної, проте потім відзначили "психологічне очищення".

Схожий експеримент, в рамках якого піддослідним видали псилобіцин, показав, що пов'язані між собою частини мозку стали вести себе автономніше. Вчені запевняють, що саме цим можна пояснити те, що багатьом пацієнтам психоделіки допомогли впоратися з депресією і стресом, заважаючи неприємним спогадам, які щільно засіли в мозку.

Суїцид

Команда вчених з Університету імені Джона Хопкінса досліджувала інформацію, зібрану з 2008 по 2012 рік у рамках американського національного опитування про вживання наркотиків, і оцінила співвідношення між суїцидальністю і прийомом психоделіків.

З 191 382 опитаних 27 235 зізналися в регулярному вживанні як мінімум однієї психоделічної речовини, в основному ЛСД. Результати підтвердили, що серед регулярних споживачів психоделіків рівень душевних переживань, схильності до суїциду (включаючи і думки, і спроби покінчити життя самогубством) виявився значно нижчим.

А ось серед тих, хто вживає інші види наркотиків, ці показники помітно вище.

Це підтверджує те, що інші види речовин, на відміну від психоделіків, викликають звикання,
— сказав Джонсон.

Куріння

Професор Метью Джонсон з Університету імені Джона Хопкінса провів дослідження, яке доводить, що психоделіки можуть допомогти позбутися від шкідливих звичок, зокрема від куріння. Учасники експерименту отримували блакитну таблетку, яка містить псилоцибін, і відправлялися слухати класичну музику. Джонсон пояснює, що псилоцибін, що міститься в психоделічних грибах, надає, практично ідентичний з ЛСД, вплив на мозок, проте експеримент було набагато простіше проводити саме з цією речовиною, так як час його дії значно нижчий (приблизно 6 годин в порівнянні з 11-12 в разі з ЛСД) – це полегшує дослідження ефектів.

Джонсон відібрав 15 пацієнтів, які в середньому викурювали по 19 сигарет в день і приблизно 6 разів невдало намагалися кинути. Вони пройшли 15-тижневу терапію, в рамках якої вони кілька разів отримували псилоцибін і залишалися в клініці до кінця дня, слухаючи музику. Через 6 місяців 80% учасників експерименту так і не почали курити.

Читайте також: Що спільного у бігунів та любителів марихуани?