Під час пресмарафону Володимир Зеленський розповів, що він говорив під час зустрічі з Дональдом Трампом у Нью-Йорку

Зверніть увагу! Рябошапка: Справу з Байденом розслідуємо, але жодного тиску немає

Що я насправді сказав. Я сказав, що прийшла нова команда. Нова команда є молодою. І ми маємо нову людину у Генпрокуратурі – нового генпрокурора. Ми будемо відкритими та чесними на 100%, і він є моєю людиною. Я мав на увазі, що це людина моєї команди, не людина, схожа на колишніх генпрокурорів. Це нова людина, і він на 100% є чесним. Тож ми є готовими до співпраці українського та американського генпрокурорів,
– зазначив президент України.

Він наголосив, що є готовим розглядати цю історію, лише відповідно до міжнародного права.

Наприкінці вересня Володимир Зеленський зустрівся з Дональдом Трампом у Нью-Йорку у межах Генасамблеї ООН. Під час зустрічі журналісти звернули увагу на момент у стенограмі розмови Трампа та Зеленського від 25 липня 2019 року, оприлюдненої напередодні. У документі український гарант говорить про Рябошапку як про "100% свою людину".

Рябошапка – моя людина, але не моя власність. Вся моя команда – це мої люди. Ми пройшли певний шлях виборчої кампанії разом. Я вірю в Рябошапку, він має підіймати всі справи,
– категорично відповів на це Зеленський.

Що відомо про український скандал у США: коротко

Він виник після того, як один американський розвідник написав скаргу щодо вищезазначеної телефонної розмови Зеленського та Трампа. Американські ЗМІ з посиланням на цю скаргу стверджували, Трамп нібито пообіцяв Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. У цій справі фігурує Гантер Байден, син головного суперника Трампа на президентських виборах Джо Байдена.

Компанія Burisma належить колишньому міністру екології часів Януковича – Миколі Злочевському. На ексчиновника подали в розшук через незаконно отримані дозволи на видобуток газу. З 2014 року Гантер Байден перебував у керівництві Burisma.

Тому, у США вважають, що розслідування справи є втручанням у президентські перегони та може негативно вплинути на рейтинг Байдена. Крім того, через скандал спікер Палати представників Ненсі Пелосі оголосила про початок формальної процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Важливо! Український скандал розколов США: основні деталі і чим це обернеться для Трампа

Про що мовиться у скарзі розвідника щодо розмови Трампа та Зеленського

Повний текст цієї скарги було опубліковано 26 вересня. Тут мовиться, що Трамп під час розмови з Зеленським просив:

– ініціювати чи продовжити розслідування щодо діяльності в Україні ексвіцепрезидента Джо Байдена та його сина Гантера Байдена;

– допомогти у ймовірному розкритті, що підозри про російське втручання у вибори президента США у 2016 році було ініційовано з України, з конкретним проханням;

– зустрітись або поговорити з двома особами, яких президент відкрито називає своїми особистими представниками з цих питань, паном Рудольфом Джуліані та генпрокурором Барром, яких президент Трамп кілька разів згадує у парі.

Про що насправді мовилося під час розмови Трампа та Зеленського

Відповідно до стенограми розмови, яку опублікував Білий дім 25 вересня, Трамп говорив Зеленському, що "було б добре", якби той вивчив справу Джо Байдена. Також американський лідер наголосив, що сьогодні розслідування проти сина Байдена припинено. Тож, запропонував українському президенту співпрацювати з генеральним прокурором США Вільямом Барром і адвокатом Руді Джуліані. На завершення Трамп попросив Зеленського розглянути це "жахливе" питання. Зеленський, зі свого боку, зазначив, що новий генпрокурор України буде "на 100% його людиною" та займеться вивченням цієї справи.