Це випливає зі свідчень посередників у спілкуванні адвоката президента США Рудольфа Джуліані та Шокіна і Луценка, мовиться в розслідуванні Buzzfeed. Цими посередниками були емігрант з СРСР Лев Парнас та його товариш Ігор Фруман (вони – також клієнти Джулфіані). Парнас у 2016 році перерахував на кампанію Трампа третину мільйона доларів.

Читайте також: Лещенко і Ситник не втручались у вибори в США: рішення суду

Посередники організували онлайн-розмову між Джуліані та Шокіним, який нібито мав компромат на Байдена. Шокін знав, що син Байдена працював у компанії Burizma екс-міністра екології Миколи Злочевського, де заробив 3 мільйони доларів. І ГПУ на чолі з Шокіним розслідувала діяльність компанії Burizma.

Тож Байден, мовляв, попросив у п’ятого президента Петра Порошенка звільнити Шокіна, щоб той не нашкодив репутації Байдена.

У січні 2019 року посередники також допомогли Джуліані знайти контакти з Луценком. На зустрічі у Нью-Йорку Луценко передав Джуліані документи, що доводили зацікавленість посольства США у перемозі Гілларі Клінтон на виборах 2016 року.

Луценко також розповів Джуліані, що у 2016 році Посольство США вимагало від НАБУ записи "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів". Ці записи свідчили про перерахування "регіоналами" мільйонів доларів Полові Манафорту – голові передвиборчого штабу Трампа у 2016 році.

Манафорта звільнили, коли опублікували "чорну бухгалтерію" "Партії регіонів". Його також засудили до 7,5 років в’язниці за змову проти США, несплату податків та відмивання грошей.

Дізнайтесь, чому Фурман і Парнас написали на Коломойського заяву до правоохоронців

Луценко і Джуліані також зустрічалися у Варшаві. Після цього Луценко заявив, що передав США інформацію для сприяння офіційному розслідуванню.

Журналісти з’ясували, що Парнас та Фруман шукали зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. Під час інавгурації вони зупинялися у готелі Hilton у Києві. А олігарх Ігор Коломойський стверджував, що після перемоги Зеленського на виборах Парнас і Фруман приїздили в Ізраїль та безуспішно просили його посприяти зустрічі з майбутнім президентом.